fbpx Pracownia Immunologii Doświadczalnej i Translacyjnej | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Pracownia Immunologii Doświadczalnej i Translacyjnej

środa, 8 stycznia 2020 roku, 8:48

PROFIL

Naszym celem jest zrozumienie mechanizmów immunologicznych, które wpływają na odpowiedź na antygeny w skórze, ze szczególnym uwzględnieniem atopowego zapalenia skóry. Biorąc pod uwagę znaczenie bariery naskórkowej w chorobie, staramy się również zrozumieć jej rolę w patogenezie i reakcji na alergeny i patogeny. Chociaż skupiamy się głównie na chorobie skóry jako modelu dysfunkcyjnej bariery ciała, badamy również komunikację i prezentację antygenu w innych chorobach, w których dochodzi do rozregulowania mechanizmów immunologicznych.

Zainteresowania naukowe:

• komunikacja międzykomórkowa podczas odpowiedzi immunologicznej poprzez wydzielane pęcherzyki zewnątrzkomórkowe
  • bariera naskórkowa w zdrowiu i chorobie
  • mechanizmy zapalenia alergicznego
  • ścieżki prezentacji antygenu
  • nowatorskie narzędzia w immunoterapii

Strona laboratorium: www.dgo.ug.edu.pl

dgo

ZESPÓŁ

Pracownia Immunologii Doświadczalnej i Translacyjnej

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed
ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk