Media

Media o Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed:

 

 

rg
Radio Gdańsk
Jaką rolę w organizmach pełnią białka? Jakie zadania mają tzw. białka opiekuńcze i dlaczego naukowcy mówią o nich „molekularne przyzwoitki”? O tym m.in. opowiadał w audycji naukowej Radia Gdańsk prof. dr hab. Krzysztof Liberek, biolog molekularny, kierownik Zakładu Biochemii Białek na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
3city
Trójmiasto.pl
Naukowcy z UG opracowali prototyp szczepionki przeciwko wirusowi Zika
 
PAP
Nauka w Polsce PAP MNiSW
Polscy naukowcy opracowali prototyp szczepionki przeciwko wirusowi Zika
PAP

Nauka w Polsce PAP MNiSW
Prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk: zmiana klimatu i pogorszenie środowiska powodują, że będą się pojawiały nowe patogeny

DB Dziennik Bałtycki
Wirusolog prof. Bieńkowska-Szewczyk: Liczba zakażeń wzrasta i będzie wzrastać, o bezpieczeństwie nie ma więc mowy
medonet Medonet.pl
Nawet 10 tys. zakażeń dziennie. Czwartej fali koronawirusa możemy spodziewać się we wrześniu. Liczba zakażeń może dochodzić nawet do 10 tys. dziennie - powiedziała PAP prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów w Instytucie Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.
 
DB Dziennik Bałtycki
W ominięcie Polski przez czwartą falę nie wierzę. Patrząc na to, co dzieje się w Europie i na świecie, musiałby zdarzyć się cud, by i u nas nie wzrosła znacząco liczba zakażeń - uważa prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, wirusolog, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.
tvn TVN24 - Fakty po faktach
Prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w TVN 24 opowiada m.in. o to, jaką lekcję powinniśmy wyciągnąć z incydentu w Grodzisku Mazowieckim (gdzie doszło do szarpaniny przed jednym z punktów szczepień)
Wirtualna Polska ma nowe logo | branding Wirtualna Polska
Szczepić się podczas upałów, czy nie? Gościem programu WP "Newsroom" była wirusolog prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
 
tvn TVN24
Tak daleko idące luzowanie obostrzeń może być psychologicznym sygnałem, że nie musimy być ostrożni – mówiła w "Faktach po Faktach" wirusolog prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
DP Dziennik Polski
Nad światem zawisło widmo podwójnie zmutowanego koronawirusa z Indii. Jak groźna jest ta mutacja? Czy Polska jest bezpieczna? - rozmowa z prof. Krystyną Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
FNP Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Trzeba ufać nauce i sprawdzonym informacjom przekonuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i prezentuje film o szczepionkach mRNA przygotowany z czołowymi polskimi naukowcami aktywnie zaangażowanymi w walkę z pandemią: prof. Jackiem Jemielitym, prof. Krzysztofem Pyrciem i dr hab. Danutą Gutowską-Owsiak.
pl radio Polskie Radio
Jakie jest oddziaływanie szczepionek na nowe warianty koronawirusa. Goście: prof. Danuta Gutowska-Owsiak, immunolog z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
tvn TVN24
Zdaniem profesor Krystyny Bieńkowskiej-Szewczyk zbliżające się święta mogą być ostatnimi w rygorze epidemicznym "i ważne jest, aby przetrwać je w warunkach największego bezpieczeństwa".
tvn TVN24
Profesor Krystyna Bieńkowska-Szewczyk: Szczepienia to edukacja, nauczenie naszego organizmu, jak sobie radzić z nieproszonymi gośćmi, z różnymi mikroorganizmami, zarazkami, które próbują wnikać do naszego organizmu.
abcZdrowie.pl - Home | Facebook WP portal abc Zdrowie
- Co jakiś czas napotykamy się na mutacje, które uniemożliwiają wykrycie koronawirusa w jednym z testów. - mówi Łukasz Rąbalski, wirusolog z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG.
Gazeta.pl - Polska i świat - wiadomości | informacje | wydarzenia Gazeta.pl
Polska nie planuje wycofywać podawania szczepionek AstraZeneca - prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, wirusolog i kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego. Według niej szczepionka AstraZeneca miała bardzo dobre rezultaty podczas badań.
abcZdrowie.pl - Home | Facebook WP portal abc Zdrowie
Możliwość koinfekcji kilkoma szczepami koronawirusa budzi jednak duże zaniepokojenie wirusologów, ponieważ istnieją obawy, że może dojść do zjawiska rearanżacji materiału genetycznego wirusa. - Zazwyczaj w ten właśnie sposób powstają niebezpieczne szczepy wirusów - mówi dr Łukasz Rąbalski, wirusolog z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
wyborcza.pl Wyborcza.pl
Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zbadano 96 próbek koronawirusa z Gdańska i najbliższej okolicy. Wyniki badań wskazują, że 80 proc. próbek to brytyjska, bardziej zabójcza, odmiana wirusa SARS-CoV-2. O wynikach opowiada dr Łukasz Rąbalski.
 
tvn TVN24
Tylko z samego Gdańska 80 procent przebadanych próbek koronawirusa to wariant brytyjski. O przeprowadzonych testach reporterka TVN24 rozmawiała z doktorem Łukaszem Rąbalskim z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
tvn TVN24
Nie mamy takiego globalnego, ogólnokrajowego dobrze rozwiniętego programu poszukiwania nowych wariantów (COVID-19) – mówiła w "Faktach po Faktach" wirusolog prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 
Wirtualna Polska ma nowe logo | branding Wirtualna Polska
O faktach i mitach dotyczących raka piersi - Aleksandra Markiewicz z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii w Gdańsku. Zajmuje się badaniami nad rakiem piersi, głównie jego przerzutowaniem. Zrozumienie tego procesu może pomóc w opracowaniu skutecznego leczenia.
 
logo MlodaGdynia.pl
Nie tylko norki przenoszą koronawirusa. W całej Polsce trwają kontrole hodowli. dr Łukasz Rąbalski z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
tok TOK FM
Mimo braku badań klinicznych we wszystkich grupach wiekowych wiemy jedno: szczepionka Astry Zeneki jest skuteczna.Gościem audycji była prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk - Kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
tvn TVN24
Szczepienia to edukacja, nauczenie naszego organizmu, jak sobie radzić z nieproszonymi gośćmi, którzy próbują wnikać do naszego organizmu – mówiła w programie "Koronawirus Konkret24" w TVN24 profesor Krystyna Bieńkowska-Szewczyk.
3city Trójmiasto.pl
Szczepionki przeciw COVID-19 powstawały w wyjątkowych warunkach. Po raz pierwszy tak wielu naukowców, w tak krótkim czasie, przy pomocy niespotykanych wcześniej nakładów finansowych, pracowało wspólnie nad jednym celem. Na wszystkie nurtujące Was pytania odpowie dr Alicja Chmielewska, wirusolożka molekularna, adiunktka w Zakładzie Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
tvp3 TVP 3 Gdańsk
Naukowcy z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii w ramach pilotażowego badania potwierdzili obecność „brytyjskiego genotypu” wirusa w dwóch oddalonych od siebie powiatach na Pomorzu.
tok TOK FM
Nowe warianty koronawirusa nie są niczym nadzwyczajnym. Obostrzenia muszą zostać utrzymane. Szczególnie dopóki nie wyjaśni się jak rozprzestrzeniają się nowe odmiany wirusa - mówi prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, Kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
pl radio Polskie Radio
Na różnego rodzaju alergie cierpi do 40 proc. mieszkańców Ziemi. prof. Danuta Gutowska-Owsiak zwraca uwagę, że wpływ na to mają z pewnością czynniki genetyczne, ale również ludzie, którzy przez zmianę stylu życia przyczyniają się do tego, że notuje się coraz więcej epizodów alergicznych.
. Medycyna Praktyczna dla lekarzy
Czy szczepionki wektorowe lub mRNA przeciwko COVID-19 mogą modyfikować genom osoby zaszczepionej?- odpowiedzi udziela dr Alicja Chmielewska
tok TOKFM
Nie musi być "narodowy", musi być po prostu dobrze zorganizowany logistycznie - mówiła w TOK FM prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, komentując przedstawioną przez rząd strategię dotyczącą szczepionki przeciwko COVID-19.
tvn TVN24
Pytania o szczepionki na COVID-19. Odpowiadają eksperci. Wielka Brytania 8 grudnia rozpoczyna masowe szczepienia na COVID-19, w Polsce dopiero są planowane. - Jestem przekonana, że szczepionka będzie bezpieczna - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS wirusolog z Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk.
RDC Polskie Radio RDC
Interferon – broń w walce z SARS-CoV-2?
wiruso

Książka "Wirusolodzy" autorstwa Miry Suchodolskiej
Nakladem wydawnictwa "Czerwone i Czarne" ukazała sie książka "Wirusolodzy", gdzie w pierwszy rozdziale zawarto opis wizyty w naszym laboratorium i rozmowa z prof. dr hab. Krystyną Bieńkowską-Szewczyk o wirusologii.

biotech Biotechnolgia.pl
Naukowcy z GUMed i UG badają wpływ infekcji towarzyszących na przebieg COVID-19
PAP Nauka w Polsce PAP MNiSW
Wirusolog: koronawirusa da się zobaczyć na różne sposoby, ale nie w kolorze - wirusolog prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk.
biotech Biotechnolgia.pl
Koronawirusy są tak małe, że fizycznie niemożliwe jest, by powiedzieć, jakiego są koloru. Mimo to kształt tych wirusów i ich strukturę można obserwować dzięki mikroskopii elektronowej, a efekty ich działania – w hodowlach komórkowych – mówi PAP wirusolog prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk.
medonet Medonet.pl
Polscy naukowcy pracują nad szczepionką na koronawirusa! Prace prowadzą wspólnie dr hab. Danuta Gutowska-Owsiak prof. UG z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która specjalizuje się w badaniu układu immunologicznego człowieka, oraz prof. Jonathan Heddle z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspert od nanobiotechnologii.
FNP Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Dr Alicja Chmielewska, wirusolożka z Gdańska, sprawdza, czy występujące w organizmie człowieka białko o nazwie interferon może pobudzić nasz układ odpornościowy do skutecznej walki z koronawirusem SARS-CoV-2
RZ "Monitora Biznesu" w Rzeczpospolitej
Innowacyjny program kształcenia
wp tech WP tech
Koronawirus. Szczepionka na gruźlicę może łagodzić przebieg COVID-19? Eksperci wyjaśniają - dr Łukasz Rąbalski
PAP Nauka w Polsce PAP MNiSW
Wirusolog o perspektywie szczepionki przeciw COVID-19 i pracach Polaków, które mogą w tym pomóc - dr hab. Ewelina Król
fo Focus
Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? Przy SARS i RSV nauczka była bolesna - dr Ewelina Król
DB Dziennik Bałtycki
Na Pomorzu znaleźli gen koronawirusa, teraz pracuja nad szczepionką i testują leki (pdf)
wizja.pl Wizjalokalna.pl
Czy w Gdańsku powstanie szczepionka przeciwko koronawirusowi? Prace już trwają! Zespół pod kierunkiem dr hab. Eweliny Król został laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki.
MBiR Monitor Biznesu i Monitor Rynkowy
Zrozumieć DNA - krótka notka o projekcie dr. hab. Michała R. Szymańskiego prof. UG.
3city Trójmiasto.pl
Naukowcy z UG wesprą prace nad szczepionką przeciwko koronawirusowi
DB Dziennik Bałtycki
Prawie milion złotych dla gdańskiego zespołu badawczego. Dofinansowanie ma zwiększyć szanse na powstanie szczepionki na koronawirusa
DB Dziennik Bałtycki
Prof. Szewczyk: Rola maseczki sprowadza się do ograniczenia, a na pewno nie zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa
INN InnPoland.pl
O tym, jak tworzy się szczepionki i dlaczego szczepionki na koronawirusa SARS-COV-2 nie powinniśmy oczekiwać tak szybko, jak to wieszczą niektórzy, Katarzyna Florencka rozmawiał z wirusolożką dr Eweliną Król
PRK Polskie Radio Koszalin
„Wieczorne spotkania”: dlaczego koronawirus jest tak niebezpieczny? Rozmowa z prof. Bogusławem Szewczykiem
abcZdrowie.pl - Home | Facebook WP portal abc Zdrowie
Kiedy powstanie szczepionka przeciwko SARS-CoV-2? O rodzajach szczepień - dr Alicja Chmielewska
tvp3 TVP 3 Gdańsk
Dzień dobry tu Gdańsk - O tym czym jest i jak się chronić przed koronawirusem dr Alicja Chmielewska
tvp3 TVP 3 Gdańsk
dr Alicja Chmielewska w programie "W Twojej sprawie" odpowiada na pytania w sprawie COVID-19
sn Student News
Prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk z UG w ministerialnym zespole doradczym dot. COVID-19
rg Radio Gdańsk
Minister Jarosław Gowin powołał zespół doradczy do walki z koronawirusem. Na liście trzech naukowców z Gdańska
DW Dobre wiadomości
Badaczka z Polski pracuje nad opracowaniem środków przeciwko niebezpiecznym patogenom wirusowym
tok TOK FM
Dlaczego powinniśmy badać osoby, które przeszły COVID-19 bez objawów?
wyborcza.pl Wyborcza.pl
Jak podróż, to pociągiem czy lepiej samolotem? Jak spacer, to jakich miejsc unikać? Bezpieczniej wybrać taksówkę czy tramwaj? O rady na czas pandemii zapytaliśmy prof. Krystynę Bieńkowską-Szewczyk z Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów z Uniwersytetu Gdańskiego.
tok TOK FM
(Korona)wirusy są fascynujące. Wszystko co trzeba o nich wiedzieć, aby nie zwariować. W studio: prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk
tok TOK FM
Szybsze diagnozowanie zakażeń koronawirusem? Laboratoria uniwersyteckie są gotowe. W studio: prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk
logo Gdańsk.pl
Skąd się wziął koronawirus? Jak przebiegają badania nad szczepionką? Dlaczego boimy się koronawirusa? Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiada wirusolog prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownikiem Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.
studia Studia.pl
Biotechnologia na UG i GUMed okiem studenta | Opinia Filipa Kusia. Koronawirus z Wuhan, antybiotykooporne bakterie, szczepionki przeciw nowotworom, leki dobierane zgodnie z DNA pacjenta – takimi badaniami naukowymi zajmują się biotechnolodzy wyspecjalizowani w medycynie.
dziennik Dziennik Bałtycki
Koronawirus w Polsce? Coraz więcej podejrzeń zakażenia koronawirusem. Komenatrz Alicji Chmielewskiej z Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów MWB UG i GUMed
dziennik Dziennik Bałtycki
Koronawirus. Jak potoczy się epidemia? "Stosunkowa łagodność powoduje, że również o wiele łatwiej się przenosi". O specyfice koronawirusa porozmawialiśmy z dr Alicją Chmielewską z Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów MWB UG i GUMed
l Monitor Biznesu i Monitor Rynkowy
Siła kobiet w nauce - MWB UG i GUMed  to jeden z czołowych ośrodków naukowo-badawczych i dydaktycznych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Prace prowadzone przez gdańskie badaczki rewolucjonizują obecne podejście do stanu nauki
wyborcza.pl Wyborcza.pl
Ryzyko pandemii istnieje. Wirusy cały czas ewoluują - rozmowa z wirusolożką dr Eweliną Król z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych
rg

Radio Gdańsk
Poznali techniki pracy w laboratorium, przeprowadzali eksperymenty i słuchali wykładów. Tak ferie zimowe postanowili spędzić niektórzy licealiści z Trójmiasta. Warsztaty "Mały wielki świat drobnoustrojów" przygotował Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdański Uniwersytet Medyczny.

logo Gdańsk.pl
Ogólnopolska „Noc Biologów” w piątek na Uniwersytecie Gdańskim
 
l Monitor Biznesu i Monitor Rynkowy
Biotechnologia dla zdrowia i poprawy jakości życia na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
 
PAP Nauka w Polsce PAP MNiSW
Pomyślne pierwsze kliniczne testy leku na atopowe zapalenie skóry dr hab. Danuty Gutowskiej-Owsiak
 
biotech

Biotechnolgia.pl
Nauka potrzebuje kobiet bardziej niż kiedykolwiek: najzdolniejsze młode badaczki ponownie nagrodzone przez L’Oréal-UNESCO. W kategorii habilitanckiej: dr Ewelina Król z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Instytutu Biotechnologii UG na MWB 

lid Liderzy Innowacyjności
Nauka potrzebuje kobiet bardziej niż kiedykolwiek: najzdolniejsze młode badaczki ponownie nagrodzone przez L’Oréal-UNESCO. W kategorii habilitanckiej: dr Ewelina Król z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Instytutu Biotechnologii UG na MWB 
 
FA

Forum Akademickie
Podczas uroczystej gali polskiej edycji programu „For Women in Science”, która odbyła się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, sześć utalentowanych badaczek otrzymało stypendia L’Oréal Polska. W kategorii habilitanckiej: dr Ewelina Król z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Instytutu Biotechnologii UG na MWB 

3city Trójmiasto.pl
Badaczki ze stypendium. Opracowują szczepionki i lek na chorobę Huntingtona. Dr Ewelina Król i mgr Karolina Pierzynowska z Uniwersytetu Gdańskiego zostały laureatkami stypendium w programie "L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki".
NCN NCN
Two NCN call winners walk away with prestigious ERC grants. Dr hab. Michał R. Szymański from the University of Gdańsk is currently in charge of a project funded under NCN's POLONEZ 2.
 
PAP

Nauka w Polsce PAP MNiSW
Dr hab. Michał R. Szymański został laureatem prestiżowego grantu Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. Dostanie 1,5 mln euro, by zbadać, jak działają molekularni mechanicy odpowiedzialni za wymianę zmutowanych fragmentów DNA w mitochondriach.

PAP Nauka w Polsce PAP MNiSW
Polscy naukowcy włączyli się w walkę z wirusem Zika. 
ra Rynek Aptek
Zespół dr Eweliny Król pracuje nad szczepionkami przeciwko wirusowi Zika i kleszczowego zapalenia mózgu.
my3

My3miasto.pl
Noc Biologów na UG

3city

Trójmiasto.pl
Sukces młodego naukowca. Biotechnolog z UG dostał europejski grant - Dr Michał R. Szymański z Międzyuczelnianego Wydziale Biotechnologii UG i GUMed znalazł się w gronie laureatów prestiżowego grantu Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej.

zatoka n

Zatoka Nauki
KOBIETY, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT – rozmowa z prof. dr hab. Ewą Łojkowską

zatoka n Zatoka Nauki
Sprawozdanie ze spotkania „Kobiety w nauce”, które odbyło się na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii
netka

netka.gda.pl
Szybkie Randki 2018 w Gdańsku, na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii naukowcy i dziennikarze zawarli przymierze na rzecz propagowania sukcesów polskich badaczy, odkrywców, wynalazców.

pulsarowy

pulsarowy.pl
Świat za mało wie o osiągnięciach Polaków. A jesteśmy obecni ze swymi dokonaniami nie tylko na Ziemi, ale również we Wszechświecie.Szybkie Randki 2018 w Gdańsku, na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii - spotkanie dziennikarzy z naukowcami

tvp3 TVP 3 Gdańsk
25lecie Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
dziennik

Dziennik Bałtycki 
25lecie Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Zdjęcie
 

dd tvn Dzień Dobry TVN
Testy medyczne na zwierzętach czy nadal są konieczne? Jak wygląda procedura przeprowadzania testów na zwierzętach - zwierzętarnia, Nasi pracownicy
tvp3 TVP 3 Gdańsk
Reportaż o łączeniu biznesu z nauką - O uruchomionych MAB'ach na UG i GUMed. Wypowiedź prof. Bielawskiego o projekcie i obraz ze Laboratorium Spektometrii Mass
PAP

Nauka w Polsce, 2017-10-07
Dobre bakterie ratują ziemniaki przed mokrą zgnilizną [link]

biotech

Biotechnologia.pl 
Rozmowa z prof. dr hab. Krzysztofem Bielawskim "Biotechnolog na stanowisku!".

radio koszalin

Polskie Radio Koszalin
Artykuł infomujący o rozpoczęciu prac zespółu pod kierunkiem dr Eweliny Król nad szczepionką Zika.

mg

Medyczne Grono.pl
Artykuł na temat: Naukowcy z Gdańska - w programie LIDER Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Badania nad szczepionką przeciw wirusowi Zika oraz najgroźniejszej chorobie drobiu.

panorama

Radio Gdańsk
Relacja z Oficjalnego otwarcia nowego instytutu Biotechnologii (od minuty 12:57)

logo

Gdańsk.pl
Otwarcie Instytutu Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.

InnPoland

Inn Poland
Badaczka z Gdańska chce opracować pierwszą na świecie technologię, która zrewolucjonizuje produkcję szczepionek.

wyborcza.pl o MWB

Gazeta Wyborcza 
O nowym budynku Instytutu Biotechnologii UG

Polskie Radio 24

Polskie Radio 24
Polscy licealiści prowadzą przełomowe badania nad nowym lekiem

wyborcza.pl o MWB

Gazeta Wyborcza 
Jedenastu naukowców otrzymało tytuł Very Important Polish Innovator

antybiotyki

National Geographic
Antybiotyki przegrywają z chorobami? Polscy młodzi naukowcy znaleźli na to sposób

rg Radio Gdańsk, Kawałek świat i herbata, 2015-11-24
Dlaczego nie ma skutecznego leku na raka? Tysiące naukowców pracuje nad tym od lat - Prof. Składanowski i dr Rafał Sądej
logo

Partnership in Public Health and Social Well-being.
e-Newsletter 1/2015

wyborcza.pl

wyborcza.pl Trójmiasto, 17.07.2015, Autor: Ilona Godlewska
Szukają skutecznego leku na raka [link]

portal trojmiasto.pl

Widomości Trojmiasto.pl, 21 lipca 2015, Autor: Agata Rudnik
Naukowcy z Trójmiasta opracują lek na raka? [link]

biotech

Biotechnologia.pl, 2015-07-01, Autor: Monika Kossakowska-Zwierucho
Patogeny roślin na podglądzie [link]

wyb24

Wybrzeże24.pl, 2015-05-12
Nadzieja na przełom w walce z wrzodami żołądka [link]

rg

Radio Gdańsk, Kawałek świat i herbata, 2015-03-05
Nie szczepisz dzieci, to konsekwentnie całkiem wróć do średniowiecza i zacznij żyć bez prądu [link]

biotech

Biotechnologia.pl, 2015-03-05, Autor: Monika Kossakowska-Zwierucho
Bakteriofagi w ochronie roślin [link]

CEB

CEBiotech, 2015-02-22, Autor: Monika Kossakowska-Zwierucho
Modern Mass-Spec Core Facility [link]

rg

Radio Gdańsk, Kawałek świata i herbata, 2015-02-10
Ewa Łojkowska, Aleksandra Królicka - tajemnice są tajemnicze, gdy ich nie rozumiemy [link]

biotech

Biotechnologia.pl, 2015-02-05, Autor: Monika Kossakowska-Zwierucho
Bakteria kontra bakteria. Jadalne szczepionki [link]

CEBiotech, 2015-02-03, Autor: Monika Kossakowska-Zwierucho
Bacteria vs bacteria: edible vaccines [link]

TVN24, 2014-12-11
Mikroczujnik pomoże walczyć z grypą [link]

Gazeta Wyborcza, Data: 2014-12-09
Mikroczujnik ci powie, czy masz grypę. Lekarze: "To się przyda" [link]

MNiSW, Kampania "Zawód - Naukowiec" [link]

POLSKA - DZIENNIK BAŁTYCKI (Top 100), Data: 2014-06-26, Strona: 24, Autor: KAZIMIERA NETKA
"Inteligentne Specjalizacje"

Nauka w Polsce, Aktualności, Przyroda, 2014-05-13
"Znajomość herpeswirusów drogą do rozwiązania problemów w weterynarii" [link]

Nauka w Polsce, Aktualności, Przyroda, 2014-04-25
"Rusza budowa Instytutu Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego" [link]

http://s.v3.tvp.pl/files/portal/v4/gfx/logo-tvp.png

TVP.pl, Panorama Gdańsk, 2014-04-25, 18:30, minuta: 06:12 do 07:54
"Pomorska nauka w budowie" Materiał o uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Instytutu Biotechnologii [link]

Polskie Radio Gdańsk, 2014-04-25, godz.: 13:00, czas trwania: 00:01:32
Materiał o budowie nowego Instytutu Biotechnologii

Radio ESKA Trójmiasto, 2014-04-25, godz.: 16:02
Materiał o budowie nowego Instytutu Biotechnologii

TVN 24, Pomorze, PAP, 2014-04-25
"Specjalistyczne laboratoria i sale wykładowe. W Gdańsku powstaje instytut biotechnologii" [link]

Trójmiasto.pl, Fakty i opinie, 2014-04-25
"Rośnie nowy gmach dla młodych biotechnologów" [link]

http://ocdn.eu/static/template-engine/Zjc7MDA_/880d90172ff844d2bdefdf2665fe7c9a/onet-logo.png

Onet, Wiadomości, 26.04.2014 r.
"Rusza budowa Instytutu Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego" [link]

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Aktualności, 25.04.2014 r.
"Kolejny kamień węgielny pod wielomilionową inwestycję" [link]

Radio Gdańsk, Wydarzenia, 25.04.2014 r.
"Gdańska Biotechnologia będzie miała nową siedzibę. Wmurowano akt erekcyjny" [link]

Nauka i Biznes - współpraca szansą na sukces, Biuletyn 01/2014, s. 7-8
"Naukowcy kontra wirusy - projektowanie nowych szczepionek" [PDF]

Nauka i Biznes - współpraca szansą na sukces, Biuletyn 01/2014, s. 19-20
"Poszukiwanie nowych rozwiązań w produkcji i oczyszczaniu inhibitorów RNazy" [PDF]

Kliknij, aby przeczytać artykuł

Gazeta Wyborcza Trójmiasto, 13.12.2013 r., str. 3
"SUPERNOWOCZESNY GMACH BIOTECHNOLOGII NA UG"

Radio Eska Trójmiasto, początek programu: 13.12.2013 r.
"Materiał o budowie Instytutu Biotechnologii na Uniwersytecie Gdańskim"

Radio Gdańsk, początek programu: 17.12.2013 r.
"Nowy budynek naukowo-dydaktyczny zostanie wybudowany w Gdańsku."

Radio Eska Trójmiasto, początek programu: 13.12.2013 r.
„Rozmowa z prof. Igorem Koniecznym”

Trójmiasto.pl, wiadomości: 12.12.2013 r.
"Rusza budowa Instytutu Biotechnologii UG za 60 mln zł" [link]

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, aktualności: 19.12.2012 r.
"Ponad 183 miliony zł na budowę nowoczesnych centrów naukowo-dydaktycznych w czterech uczelniach" [link]

Gazeta Bałtycka, Nauka, 20.12.2012 r.
"Nowy budynek Instytutu Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego [WIZUALIZACJA]" [link]

Informacje prasowe przygotowane przez Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny:

» UG, Aktualności: "Tłumy przy biotechnologicznym stanowisku Pikniku na Zdrowie" [link]

» UG, Aktualności: "Wmurowanie kamienia węgielnego pod Instytut Biotechnologii" [link]

 

Publikacje, broszury

» Innodoktorant 2014, broszura przygotowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego [PDF]

Nauka w Polsce PAP MNiSW

 

Nauka w Polsce PAP MNiSW

Pomyślne pierwsze kliniczne testy leku na atopowe zapalenie skóry dr hab. Anny Gutowskiej-Owsiak

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 25. Kwiecień 2014 - 08:53; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: czwartek, 23. Listopad 2023 - 07:18; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega