Agencja Badań Medycznych

Agencja Badań Medycznych

Godła

 

Tytuł projektu

 

„Development of novel mRNA/VLP-based vaccines against emerging zoonotic viral diseases”

Celem projektu

Jest opracowanie innowacyjnej szczepionki opartej na technologii mRNA/VLP przeciw jednemu z trzech odzwierzęcych patogenów wirusowych (koronawirus SARS-CoV-2, wirus kleszczowego zapalenia mózgu, ang. Tick-Borne Encephalitis Virus,TBEV oraz wirus zachodniego nilu, ang. West Nile virus, WNV) mających ogromne znaczenie dla zdrowia ludzi na całym świecie.

 

Droga rozwoju nowego kandydata na szczepionkę, od projektowania sekwencji mRNA kodującej antygen, przez produkcję kandydata na szczepionkę i ewaluację przedkliniczną, po fazę I badania klinicznego, realizowana będzie w 10 zadaniach. Obejmują one etap badawczy rozwoju mRNA/VLP oraz etap rozwoju procesu produkcji i analityki w skali laboratoryjnej i pilotażowej.

Efektem projektu

Będzie opracowanie nowatorskiej szczepionki opartej na technologii, która łączy zalety zarówno mRNA jak i VLP: wysoka skuteczność, długotrwała odporność, korzystny schemat dawkowania, możliwość przechowywania w dogodnych warunkach oraz bezpieczeństwo zarówno wśród populacji dorosłej jak i pediatrycznej.

Program wsparcia

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa od Agencji Badań Medycznych, w Konkursie: Rozwój innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych z wykorzystaniem technologii RNA

Nazwa beneficjenta

Konsorcjum w składzie:

- Adamed Sp. z o.o. (Lider Projektu)

- Uniwersytet Gdański

- Instytut Biotechnologii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk

Wartość projektu

87 517 519,25 zł w tym dla UG 11 382 750,00 zł

Wartość dofinansowania

58 494 498,19 zł

Okres realizacji projektu

29.10.2021-28.10.2027

 

 

Agencja Badań Medycznych

Załącznik Rozmiar
Agencja Badań Medycznych - opis 104.27 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 2. Listopad 2023 - 13:08; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 4. Styczeń 2024 - 07:08; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega