dr hab. Michał R. Szymański prof. UG z prestiżową nagrodą EMBO YOUNG INVESTIGATOR SMALL GRANT

dr hab. Michał R. Szymański prof. UG otrzymał prestiżową nagrodę EMBO YOUNG INVESTIGATOR SMALL GRANT za badania struktury i funkcji membrany mitochondrialnej, której znaczenie odgrywa krytyczną rolę w naprawie mitochondrialnego DNA.

Dr hab. Michał R. Szymański prof. UG, jest Kierownikiem Zakładu Biologii Strukturalnej na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed. Jego grupa realizuje projekty dotyczące replikacji i naprawy DNA u ludzi, bakterii i wirusów finansowane przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC Starting Grant), Fundację na Rzecz Nauki Polskiej (FNP), Narodowe Centrum Nauki (NCN), European Molecular Biology Organization (EMBO) oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja do tych projektów.

Przeczytaj więcej na stronie Zakładu Biologii Strukturalnej oraz na oficjalnej stronie Zespołu

Zdjęcie Michał Szymański

European Molecular Biology Organization (EMBO) jest organizacją składającą się z ponad 1800 wybitnych naukowców zajmujących się naukami przyrodniczymi w Europie i poza jej granicami. Głównym celem organizacji jest wspieranie utalentowanych naukowców na wszystkich etapach ich kariery, stymulowanie wymiany informacji oraz pomoc w tworzeniu środowiska badawczego, w którym naukowcy mogą osiągać najlepsze wyniki w swojej pracy. EMBO pomaga młodym naukowcom rozwijać badania, promować ich na arenie międzynarodowej oraz zapewnić im mobilność. Kursy, warsztaty, konferencje i czasopisma naukowe rozpowszechniają najnowsze badania oraz umożliwiają szkolenia w zakresie technik utrzymywania wysokich standardów w praktyce badawczej. Laureaci otrzymują również możliwość nawiązywania kontaktów i praktycznego wsparcia, stając się częścią prestiżowej sieci EMBO Young Investigator. EMBO pomaga kształtować politykę naukową i badawczą, szukając informacji zwrotnych od społeczności i uważnie śledząc trendy w nauce w Europie.

Więcej informacji na stronie: www.embo.org

Data publikacji: piątek, 18. luty 2022 - 08:35; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 18. luty 2022 - 08:38; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega