gospodarka
prof. Ewa Łojkowska wzywa o powołanie Europejskiej Fundacji Zapobiegania Kryzysom Środowiskowym i Zdrowotnym
Czworo polskich naukowców, w tym prof. Ewa Łojkowska, znalazło się w gronie sygnatariuszy listu otwartego wzywającego do utworzenia europejskiej fundacji humanitarnej, której celem byłoby zapobieganie i przeciwdziałanie kryzysom środowiskowym i zdrowotnym. List podpisało 75 europejskich badaczy z 15 krajów.
prof. Bogdan Banecki prezesem nowo powstałej spółki spin-off UG
TCI sp. z o. o. to spółka spin off UG wykorzystująca doświadczenie zdobyte podczas pracy naukowej w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w obrębie sektora biotechnologicznego i biofarmaceutycznego. Założona została w celu komercjalizacji opracowanych na uniwersytecie innowacyjnych pomysłów i technologii w zakresie nowych produktów medycznych i leków oraz ich rejestracji.
Partnerzy projektu ALLIANCE w Berlinie
W dniach 8-10 listopada 2017 w Berlinie odbyło się kolejne spotkanie partnerskie w ramach Projektu ALLIANCE (INTERREG BSR). Projekt gromadzi partnerów z regionu Morza Bałtyckiego zainteresowanych tzw. błękitną biotechnologią (blue biotechnology). Gospodarzem spotkania był SUBMARINER Network.
Zgromadzeni partnerzy mieli okazję omówić dotychczasowe działania projektowe i przedyskutować dalsze plany konsorcjum w formie warsztatów i prezentacji.
Prof. dr hab. Krzysztof Bielawski ponownie wice-przewodniczącym ScanBalt BioRegion
Przez kolejne 4 lata prof. dr hab. Krzysztof Bielawski będzie reprezentował Uniwersytet Gdański jako wice-przewodniczący w Stowarzyszeniu ScanBalt BioRegion.
Na ostatnim spotkaniu generalnym, które odbyło się 18 października 2017 roku, powołano na członków Zarządu Stowarzyszenia:
Przewodniczący: Jaanus Pikani (Tartu Biotechnology Park, Estonia, reelekcja)
Wice-przewodniczący:
Informator o ofercie ALLIANCE już gotowy
Partnerzy projektu Baltic Blue Biotechnology ALLIANCE wspólnie przygotowali broszurę informacyjną w języku angielskim zawierającą dane na temat szerokiej oferty konsorcjum. Informator ukazuje całościowe podejście ALLIANCE do sektora błękitnej biotechnologii i przedstawia zasady, na jakich współpracuje z podopiecznymi case’ami biznesowymi.
W publikacji można znaleźć szczegółowy przegląd specjalistycznych usług jakie każda z partnerskich instytucji ma do zaoferowania w podziale na sześć kategorii: