Prof. dr hab. Krzysztof Bielawski ponownie wice-przewodniczącym ScanBalt BioRegion

Przez kolejne 4 lata prof. dr hab. Krzysztof Bielawski będzie reprezentował Uniwersytet Gdański jako wice-przewodniczący w Stowarzyszeniu ScanBalt BioRegion.

Na ostatnim spotkaniu generalnym, które odbyło się 18 października 2017 roku, powołano na członków Zarządu Stowarzyszenia:

Przewodniczący: Jaanus Pikani (Tartu Biotechnology Park, Estonia, reelekcja)

Wice-przewodniczący:

• Krzysztof Bielawski (Uniwersytet Gdański, Polska, reelekcja),
  • Daan Bultje (Healthy Aging Network Northern Netherlands, Holandia, reelekcja),
  • Thomas Frahm (Life Science Nord, Niemcy, nowy członek),
  • Gudrun Mernitz (Witeno GmbH, Niemcy, nowy członek),
  • Iris Öhrn (Gothenburg Business Region, Szwecja, nowy członek),
  • Tero Piispanen (Turku Science Park, Finlandia, reelekcja).

ScanBalt zrzesza 60 uniwersytetów i ponad 2000 firm z sektora biotechnologii z regionu Morza Bałtyckiego. ScanBalt to jeden z pierwszych w Europie meta regionów, w skład którego wchodzą kraje i regiony nadbałtyckie reprezentowane przez środowiska naukowców pracujących w zakresie szeroko pojętych nauk o życiu i przedsiębiorstw działających w obszarze zdrowia i szeroko pojętej bioekonomii. ScanBalt określa się jako „sieć sieci”. Dzięki swojemu potencjałowi, jako jeden z czołowych europejskich „mega-klastrów” biotechnologicznych, region ten może konkurować z klastrami funkcjonującymi na różnych kontynentach. Państwa reprezentowane w sieci ScanBalt to: Dania, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Islandia, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Północno-Zachodnia Rosja, Północne Niemcy. Istotną rolą jaką spełnia ScanBalt jest dostarczanie platformy współpracy dla środowisk akademickich i biznesowych w ramach, której mogą powstawać nowe projekty o wymiarze między-narodowym.

Organizacja obejmuje jednostki edukacyjne, badawcze, badawczo­ rozwojowe, szpitale, publiczne i prywatne firmy oraz inne instytucje publiczne działające w obrębie szeroko pojętej life science z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Lity, Łotwy, Norwegii, Polski, Szwecji. Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny to członkowie założyciele ScanBalt.

Więcej informacji: http://www.scanbalt.org/

Data publikacji: środa, 25. Październik 2017 - 08:11; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: środa, 25. Październik 2017 - 08:11; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz