Zawiadomienie o obronie pracy doktorskiej mgr Aleksandry Boguckiej

Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki biologiczne oraz Komisja Doktorska przy Radzie Dyscypliny Nauki biologiczne Uniwersytetu Gdańskiego uprzejmie zawiadamiają, że dnia 28 czerwca 2022 roku (wtorek), godz. 13.00 w Gdańsku przy Auli 042B w budynku Instytutu Biotechnologii UG w Gdańsku przy ul. Abrahama 58, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Pani mgr Aleksandry Boguckiej

na temat:

„Label-free mass spectrometry quantification of proteins linked to the oocyte quality in human follicular fluid: development of suitable methodology for clinical studies”,
(„Analiza ilościowa białek związanych z jakością oocytu w ludzkim płynie pęcherzykowym za pomocą metod spektrometrii mas bez znakowania: rozwinięcie metodologii odpowiedniej do badań klinicznych”).

Promotor:

Pan dr hab. Stanisław Ołdziej, prof. UG, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Recenzenci:

Pani dr hab. Magdalena Łuczak prof. ICHB PAN - Instytut Chemii Bioorganicznej PAN,

Pan prof. Paweł Ciborowski - University of Nebraska Medical Center,

Pan prof. dr hab. Piotr Widlak - Centrum Badań Translacyjnych i Biologii Molekularnej Nowotworów. Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Państwowy Instytut Badawczy oddział w Gliwicach.

Z rozprawą doktorską można się zapoznać w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego znajdującej się w Gdańsku, przy ul. Wita Stwosza 53. Rozprawę, streszczenie rozprawy doktorskiej łącznie z recenzjami zamieszczono na stronie internetowej jednostki organizacyjnej:

Publiczna obrona doktorska zostanie przeprowadzona w trybie mieszanym, tj. osoba ubiegająca się o nadanie stopnia oraz członkowie komisji, którzy zadeklarują chęć uczestnictwa w bezpośrednim kontakcie stawią się w Gdańsku przy ul. Abrahama 58, w Auli 042B w budynku Instytutu Biotechnologii UG, natomiast pozostałe osoby pragnące wziąć udział w obronie mogą uczestniczyć w formie zdalnej, tj. z wykorzystaniem technologii informatycznych umożliwiających transmisję obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym oraz bezpośrednią komunikację uczestników wydarzenia, a jednocześnie zapewniających kontrolę przebiegu obrony i jej rejestrację. Zgodnie z art. 63 pkt 6 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. 2020, poz. 695) obrona będzie rejestrowana.

Transmisja online części jawnej obrony

mgr Kingi Grabowskiej

Rady Dyscypliny Nauki biologiczne

dr hab. Mariusz Grinholc, prof. UG