wydarzenia | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

.

25 czerwca Gdański Uniwersytet Medyczny wyróżnił prof. dr hab. Wiesława Makarewicza nadając mu tytuł pierwszego w historii uczelni Aesculapis Gedanensis czyli Honorowego Profesora GUMed. Jest to nowy tytuł na uczelni, który czerpie z tradycji Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, gdzie od 1920 roku nadawano tytuł profesorom związanym z uczelnią. Mogli go dostać wybitni uczeni zwykle po ustąpieniu z katedr, gdy osiągali wiek emerytalny.

.

15 czerwca z okazji 25-lecia Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii, odbyło się spotkanie wszystkich pracowników. W trakcie wspólnego obiadu, przygotowanego przez restaurację Godding w Sopocie, mogliśmy świętować ćwierć wieku istnienia naszej jednostki. Nie obyło się bez wspomnień, swobodnych rozmów i spacerów na łonie natury.

konferencja

W dniach 7-8 czerwca Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii (MWB) Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z Wydziałem Oceanologii i Geografii oraz Wydziałem Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (UG) byli gospodarzami Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich. W trakcie pierwszego dnia obrad, których gospodarzem była Stacja Morska UG w Helu, przyjęto uchwałę o przygotowaniu petycji o objęcie całkowitą ochroną całego obszaru Puszczy Białowieskiej.

25lecie

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed obchodził 6 czerwca 25 urodziny.

logo zjazdu absolwnetów

Z okazji 25-lecia MWB mamy zaszczyt zaprosić wszystkich absolwentów naszego Wydziału do wspólnego świętowania podczas

Zjazdu Absolwentów MWB

który odbędzie się

19 - 20 października 2018 roku

spe
WARSZTAT PROTEOMICZNY

W dniach 7-11 maja 2018 r na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii odbędą się warsztaty poświęcone analizie proteomicznej z wykorzystaniem spektrometrii mas. Obejmują one część wykładową (otwarta dla wszystkich chętnych) oraz praktyczną (wymagana rejestracja).

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników MWB: prof. Stanisław Ołdziej, dr Katarzyna Macur, dr Paulina Czaplewska oraz gościnnie przez dr Pawła Ciborowskiego z University of Nebrasca Medical Center.

MWB

W trakcie Dni Otwartych na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed (MWB), które odbędą się
w dniu 20 marca 2018 w godzinach 10-14 będzie możliwość zwiedzania laboratoriów badawczych
i dydaktycznych z przewodnikiem.

W tym dniu drzwi wszystkich Katedr Wydziału będą otwarte dla zainteresowanych, którzy będą mogli:

er

balooo

Ten rok jest dla Nas bardzo wyjątkowy.

25 lat temu, w roku 1993 powstał Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii.

NB

NOC BIOLOGÓW 2018

dyplo

DZIEKAN
Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii
Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
serdecznie dziękuję za udział w
DYPLOMATORIUM ABSOLWENTÓW

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Subskrybuj RSS - wydarzenia