Rekrutacja: stypendysta OPUS 17 - Zakład Biochemii Białek

Rekrutacja : stypendysta OPUS 17

Nazwa stanowiska: student

Nazwa jednostki: Uniwersytet Gdański, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Zakład Biochemii Białek

Link do strony www jednostki: https://biotech.ug.edu.pl/dzialalnosc-naukowa/zespoly-badawcze/zaklad-biochemii-bialek

Wymagania:

1. status studenta drugiego roku studiów magisterskich na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii
2. doświadczenie w pracy laboratoryjnej, znajomość technik stosowanych w biologii molekularnej, biochemii oraz mikrobiologii. Doświadczenie w izolacji aktywnych białek opiekuńczych będzie dodatkowym atutem. 3.znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
4. zainteresowanie pracą badawczą, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;

Opis zadań:

Praca w ramach projektu OPUS 17

“Dwubiałkowy system małych białek szoku termicznego jako pierwsza linia obrony w odpowiedzi na stres u Enterobacterales”.

• Badanie mechanizmu działania małych białek szoku termicznego warunkujących tolerancję na warunki stresowe.
  • Rekonstrukcja sekwencji ancestralnych małych białek szoku termicznego. Klonowanie oraz izolacja produktów zrekonstruowanych genów małych białek szoku termicznego.
  • Porównacie działania systemu dwubiałkowego z działaniem pojedynczego białka szoku termicznego
  • Sporządzanie raportów, prezentowanie uzyskanych wyników, udział w przygotowaniu

Typ konkursu NCN: OPUS
Grupa nauk: NZ1
Termin składania ofert: 2023-01-13 23:59
Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Okres umowy : Zatrudnienie nastąpi na podstawie umowy stypendialnej, na okres 6 miesięcy

Stypendium wypłacane będzie zgodnie z Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych NCN w Projektach Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki oraz zgodnie z zasadami określonymi w przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce).

Rozstrzygnięcia konkursu: Kandydaci spełniający warunki wstępne będą zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Proces rekrutacyjny zostanie przeprowadzony zgodnie z „Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych NCN w Projektach Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki”, określonym uchwałą Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r. (https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf)

Stypendystę wyłoni Komisja Stypendialna (powołana przez Rektora UG)

Data rozpoczęcia pracy: luty 2023

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty:

• CV kandydata  zawierające informacje o osiągnieciach i doświadczeniu naukowym (staże, indywidualne pracownie, praktyki) kandydata
  • Zaświadczenie potwierdzające obecny status Studenta
  • krótki list motywacyjny z danymi kontaktowymi;
  • dane adresowe dotychczasowego opiekuna naukowego bezpośrednio współpracującego z Kandydatem(-tką) w celu uzyskania opinii potwierdzającej wymagane kwalifikacje

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”

Oferty prosimy składać elektronicznie na adres: krzysztof.liberek@biotech.ug.edu.pl, podając w tytule wiadomości „OPUS 17”.

Ewentualne pytania proszę kierować do:

prof. dr hab. Krzysztofa Liberek
telefon: +48 58 523 63 46
e-mail: krzysztof.liberek@ug.edu.pl

Data publikacji: środa, 4. Styczeń 2023 - 09:50; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 4. Styczeń 2023 - 09:53; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega