Certyfikat Akredytacji przyznany przez Polskie Centrum Akredytacji dla Laboratorium Badawczo-Rozwojowego MWB

Z przyjemnością informujemy, iż Laboratorium Badawczo-Rozwojowe Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, kierowane przez prof. dr hab. Ewę Łojkowską, otrzymało w dniu 20 października 2020 r. Certyfikat Akredytacji nr AB1760 przyznany przez Polskie Centrum Akredytacji.

Akredytację uzyskano dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Zakładu Ochrony i Biotechnologii Roślin i Laboratorium Badawczo-Rozwojowego: dr Wojciecha Śledzia (kierownika ds. technicznych), dr Nataszy Kaczyńskiej (kierownika ds. jakości), dr Agaty Motyki-Pomagruk (z-cy kierownika ds. jakości) i mgr Weroniki Babińskiej.

Pierwszym etapem do otrzymania akredytacji PCA było uzyskanie w marcu 2018 r. certyfikatu pracy w środowisku regulowanym normą ISO17025. Akredytacja jest efektem kilkuletniej pracy zespołu Laboratorium wspieranej w ramach projektu EU HORIZON 2020 „Structural Transformation to Attain Responsible BIOSciences” (STARBIOS2) oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inkubator Innowacyjności 2.0.

Warto podkreślić, iż jest to pierwsze w Uniwersytecie Gdańskim Laboratorium z certyfikatem Polskiego Centrum Akredytacji. Pracownicy Laboratorium Badawczo-Rozwojowego od kilku lat prowadzą prace badawczo-rozwojowe i usługowe z zakresu diagnostyki molekularnej bakteryjnych patogenów roślin, wykonywane na zlecenie polskich firm hodowlanych oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN).

Więcej na stronie UG.

Załącznik Rozmiar
Certyfikat Akredytacji 809.66 KB

Data publikacji: poniedziałek, 16. Listopad 2020 - 08:27; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 17. Listopad 2020 - 13:36; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega