Konkurs na stanowisko naukowe typu post-doc (asystent) w Zakładzie Biochemii Roślin

Konkurs na

stanowisko naukowe typu post-doc
(asystent)

w Zakładzie Biochemii Roślin

na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii
Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Zatrudnienie finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu
OPUS13, 2017/25/B/NZ3/00721
„Rola acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfatydyloetanoloamina (LPEAT) w regulacji wzrostu roślin.”

Oczekiwania wobec kandydata są następujące:

1. Posiada stopień doktora biochemii, biologii, biotechnologii, lub z dziedziny pokrewnej.
2. Posiada doświadczenie w zakresie biochemii, biologii molekularneji i/lub fizjologii roślin.
3. Posiada doświadczenie w pracy z lipidami roślinnymi i enzymami związanymi z metabolizmem lipidów roślinnych.
4. Bardzo dobra znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie
5. Umiejętność publicznej prezentacji swoich osiągnięć.
6. Samodzielność, motywacja oraz odpowiedzialność

Opis zadań

Realizowanie powierzonych zadań w projekcie pt. „„Rola acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfatydyloetanoloamina (LPEAT) w regulacji wzrostu roślin”. Tematyka pracy obejmować będzie wyjaśnianie roli acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfatydyloetanoloamina (LPEAT) w rozwoju Arabidopsis thaliana i Camelina sativa oraz wyjaśnianie roli acylotransferaz fosfolipid:diacyloglicerol (PDAT) w rozwoju roślin.

Warunki zatrudnienia:

Czas trwania kontraktu: 12 miesięcy
Umowa o pracę 100% etatu finansowane z grantu

Termin składania ofert: do 15 września 2020
Data rozpoczęcia pracy: 15 październik 2020

Aplikacja powinna zawierać:

• życiorys uwzględniający dotychczasowe osiągnięcia naukowe
  • list motywacyjny z uzasadnieniem
  • dyplom uzyskania stopnia doktora (potwierdzona kserokopia)
  • dokumenty poświadczające inne kwalifikacje (jeżeli kandydat chce takie dokumenty dołączyć)

Prosimy o przesłanie lub dostarczenie osobiście kompletnych wniosków pod adres:

Międzyuczelniany Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk, Katedra Biotechnologii, pok. 106, z dopiskiem „Post-doc-OPUS13 - Zakład Biochemii Roślin”