fbpx mgr Igor Obuchowski uzyskał stypendium w programie START FNP | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

mgr Igor Obuchowski uzyskał stypendium w programie START FNP

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 28. przyznała stypendia w programie START najzdolniejszym młodym naukowcom z całej Polski. Otrzyma je 100 wybitnych młodych uczonych. Stypendyści programu START są wybierani w drodze wieloetapowego konkursu, w którym oceniana jest jakość ich dotychczasowego dorobku naukowego. W programie panuje wysoka konkurencja. „Setka” nagrodzonych w tym roku badaczy została wybrana z grona 845 kandydatów. Wśród nagrodzonych najwięcej badaczy reprezentuje nauki biologiczne i medyczne, nauki techniczne oraz nauki humanistyczne i społeczne.

Wśród laureatów znalazło się 4 naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy otrzymują roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł w tym nasz doktorant w dziedzinie biologia molekularna: mgr Igor Obuchowski z Zakładu Biochemii Białek

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o konkursie