Konkurs na stanowisko Post-Doc w Zakładzie Szczepionek Rekombinowanych

NA STANOWISKO TYPU POST-DOC
w ramach projektu NCN Opus-17

„Transport stabilizowanego, terapeutycznego mRNA upakowanego w cząstkach wirusopochodnych do komórek ssaczych”

w Zakładzie Szczepionek Rekombinowanych
na
Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (MWB UG i GUMed)

Wymagania:

1. Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk biologicznych, biochemicznych, biotechnologicznych lub kierunków pokrewnych.
2. Doświadczenie w hodowli komórek owadów i ssaków oraz praktyczna znajomość technik wirusologicznych, diagnostycznych, biochemicznych oraz technik biologii molekularnej.
3. Umiejętność pracy z wirusami w laboratoriach o wysokim poziomie bezpieczeństwa.
4. Doświadczenie w uzyskiwaniu i oczyszczaniu cząstek wirusopodobnych (VLPs) w systemie owadzim.
5. Doświadczenie w realizacji grantów naukowo-badawczych jako kierownik oraz wykonawca.
6. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (warunek niezbędny).
7. Zainteresowanie pracą badawczą, komunikatywność, niezależność, motywacja i umiejętność pracy w zespole.

Praca w ramach projektu NCN OPUS będzie polegała m.in. na:

1. Optymalizacja konstrukcji i produkcji cząstek wirusopodobnych (VLPs) w różnych systemach ekspresji.
2. Optymalizacja metod oczyszczania cząstek wirusopodobnych (VLPs).
3. Opracowanie metod upakowania stabilnego mRNA w cząsteczkach wirusopodobnych.
4. Opracowanie metod transfekcji komórek ssaczych z użyciem VLPs-mRNAs.

Warunki zatrudnienia:

Czas trwania kontraktu: 18 miesięcy
Data rozpoczęcia pracy: kwiecień 2020
Wynagrodzenie: 6410 zł brutto/miesiąc

Termin składania ofert: 10 marca 2020, 15:00

Forma składania ofert:

na adres mailowy boguslaw.szewczyk@biotech.ug.edu.pl z dopiskiem w tytule „konkurs OPUS 17”

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać:

1. CV uwzględniające wyżej wymienione oczekiwania.

2. Dokument potwierdzający stopień naukowy doktora.

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”.

Wybrani kandydaci, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną.

Stypendystów wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczył kierownik projektu prof. dr hab. Bogusław Szewczyk. Zasady konkursu określa Uchwała Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019.

Ewentualne pytania proszę kierować do:

prof. dr hab. Bogusław Szewczyk
Telefon: +48 58 523 63 83
e-mail: bogusław.szewczyk@biotech.ug.edu.pl

Data publikacji: wtorek, 25. luty 2020 - 13:37; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 25. luty 2020 - 13:47; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega