Nagrody Rektora UG dla pracowników MWB

Nagroda zespołowa I stopnia Rektora UG za opracowanie nowego, nowatorskiego Programu Kształcenia na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii. Zespół ten składa się z dr hab. Sylwia Jafra, prof. UG, dr hab. Stanisław Ołdziej, prof. UG, dr hab. Robert Czajkowski, prof. UG, dr Andrea Lipińska, dr Wioletta Żmudzińska, dr Katarzyna Węgrzyn.

MSZ

Nagroda Indywidualna I stopnia Rektora UG dla dr hab. Michała Szymańskiego za uzyskanie prestiżowego grantu Europejskiej Rady ds. Badan Naukowych (ERC). Granty ERC to najbardziej rozpoznawalny system grantowy w Europie. Grant dr hab. Michała Szymańskiego jest drugim tego typu grantem w historii Uniwersytetu Gdańskiego i siódmym w Polsce w dziedzinie Nauk o Życiu.

Więcej informacji o projekcie w aktualnościach na stronie naszego Wydziału

Dr Anna Ihnatowicz z Zakładu Ochrony i Biotechnologii Roślin otrzymała Nagrodę Indywidualną I stopnia Rektora UG za publikacjęScopoletin 8-hydroxylase: a novel enzyme involved in coumarin biosynthesis and iron-deficiency responses in Arabidopsis” opublikowaną w Journal of Experimental Botany w roku 2018. Publikacja dostępna pod numerem doi: 10.1093/jxb/ery005.

ZBOIr

Zespół w składzie: prof. Ewa Łojkowska, dr Wojciech Śledź, dr Agata Motyka-Pomagruk, dr Sabina Żołędowska, dr Marta Potrykus i dr Małgorzata Golanowska z Zakładu Ochrony i Biotechnologii Roślin otrzymał Nagrodę Zespołową I stopnia Rektora UG za cykl 5 publikacji opublikowanych w 2018 w roku, a dotyczących charakterystyki genomowej oraz pan-genomów bakterii z gatunków Dickeya solani i Pectobactreium parmentieri a także innowacyjnej metody eradykacji tych patogenów.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

Data publikacji: środa, 2. Październik 2019 - 11:08; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 3. Październik 2019 - 12:35; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega