Wyniki konkursu SHENG 1 na projekty z finansowaniem NCN

Projekty UG z finansowaniem NCN w ramach konkursu SHENG 1

Narodowe Centrum Nauki przedstawilo listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu ogłoszonego przez NCN

SHENG 1 na polsko-chińskie projekty badawcze.

Uniwersytet Gdański zdobył cztery projekty.

Dwa z nich realizowane będą na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii. Będą to:

.

„Opracowanie i analiza wysoce wydajnych, kompleksujących jon galu,

dwufunkcyjnych związków przeciwbakteryjnych o właściwościach fotouczulających”

– kierownik projektu: dr hab. Mariusz Stanisław Grinholc

z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (przyznane środki: 1 752 800 zł)

.

„Specyficzność substratowa LPCATów z fotosyntetyzujących glonów jednokomórkowych akumulujących oleje,

w reakcjach do przodu i do tyłu oraz charakterystyka ich funkcji w edycji grup acylowych fosfatydylocholiny”

– kierownik projektu: prof. dr hab. Antoni Banaś

z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (przyznane środki: 1 347 200 zł)

GRATULUJEMY!!!