Michał Prusiński przeszedł do Finałów Polskiej Edycji 30 konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców!!

MPZ ogromną przyjemnością spieszymy zakomunikować iż projekt badawczy "Charakterystyka występowania śluzowców w rezerwacie Kacze Łęgi w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na tle regionu" pod kierownictwem Naszego student - Michała Prusińskiego został zakwalifikowany do Finałów Polskiej Edycji 30ego konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców!! Serdecznie gratulujemy!!

Praca Michała zostanie przedstawiona przed jurorami w Warszawie w Centrum Naukowym Kopernik w dniach 13-15 kwietnia, by następnie mógł on wziąć udział w międzynarodowym Finale Konkursu w dniach 14-19 września w Dublinie.

Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców - European Union Contest for Young Scientists (EUCYS) jest organizowany przez Komisję Europejską od 1989 roku. Obecnie jest częścią programu ramowego Horyzont 2020 – największego w historii w Unii Europejskiej programu finansowania badań naukowych i innowacji. Ma on ułatwiać współpracę uczniów krajów Wspólnoty Europejskiej oraz państw akredytowanych przy Konkursie, w tym: Szwajcarii, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Chin, Izraela, Turcji, Egiptu, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Gruzji. Celem Konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do rozwijania zainteresowań oraz rozpoczęcia kariery naukowej.

Jury, w skład którego weszli profesorowie wyższych uczelni i instytutów badawczych PAN, przewodniczy obecnie dr Piotr Chrząstowski-Wachtel z Instytutu Informatyki UW (niegdyś członek międzynarodowego Jury EUCYS). Krajowym Organizatorem Konkursu jest prof.  Jan  Madey z Instytutu Informatyki UW, jednocześnie Przewodniczący Zarządu Funduszu. Towarzyszy on również każdego roku polskiej reprezentacji na finałach międzynarodowych EUCYS.

Co Michał pisze o swoim projekcie?

"Praca mojego autorstwa zatytułowana “Charakterystyka występowania śluzowców w rezerwacie Kacze Łęgi w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na tle regionu” została wyróżniona i zakwalifikowana (jako jedna z 21 prac konkursowych w Polsce) do tegorocznej edycji konkursu EUCYS. Sam fakt zakwalifikowania się do tegorocznej edycji konkursu EUCYS jest dla mnie nagrodą. Celem mojej pracy było poznanie bioty śluzowców w rezerwacie Kacze Łęgi i porównanie wyników z literaturą dotyczącą  pobliskiego terenu (lasy oliwskie)."

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki na finałach!! :)

Więcej na: http://fundusz.org/konkurs/

dyplomy Prusiński

Data publikacji: czwartek, 29. Marzec 2018 - 10:23; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 24. Kwiecień 2018 - 09:23; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega