Młodzi badacze naszego Wydziału otrzymali stypendia FNP START

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 25. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzyma je 100 młodych badaczy. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką fundacja przeznaczy na stypendia START w 2017 roku, wynosi blisko 3 mln złotych.

Z Międzyuczelnianego Wydział Biotechnologii stypendia otrzymało dwóch młodych naukowców:

• mgr Agnieszka Kłosowska (biochemia)
  • dr Dorota Krzyżanowska (biotechnologia)

Serdecznie gratulujemy!

START jest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych badaczy przed trzydziestką reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jest najdłużej realizowanym programem fundacji. Grono laureatów wszystkich konkursów, łącznie z tegorocznym, liczy już ponad 2800 osób. Stypendia, które można przeznaczyć na dowolny cel, mają wesprzeć finansowo młodych naukowców w trudnych początkach kariery badawczej i umożliwić im pełne poświęcenie się nauce.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostali wyłonieni spośród 1152 kandydatów. Średni wiek laureatów wynosi 28 lat, a 48 % nagrodzonych posiada stopień doktora (w Polsce przeciętny wiek uzyskiwania doktoratu wynosi około 35 lat).

Pełna lista laureatów konkursu START 2017

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom odbędzie się 27 maja 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Data publikacji: poniedziałek, 15. Maj 2017 - 07:47; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Maj 2017 - 08:22; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz