Oferta pracy na stanowisko naukowe typu post-doc w Zakładzie Biochemii Roślin

Konkurs na stanowisko naukowe typu post-doc

Zakładzie Biochemii Roślin

na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii
Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (MWB UG i GUMed)

Wymagania:

1. Posiada stopień doktora biologii, biotechnologii lub z dziedziny pokrewnej.
2. Posiada doświadczenie w zakresie biochemii, biologii molekularnej i/lub fizjologii roślin.
3. Posiada doświadczenie w pracy z lipidami roślinnymi i enzymami związanymi z metabolizmem lipidów roślinnych.
4. Dobra znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie.
5. Umiejętność publicznej prezentacji swoich osiągnięć.
6. Samodzielność, motywacja oraz odpowiedzialność.

Opis zadań:

Realizowanie zadań w projekcie pt. "Specyficzność substratowa LPCATów z fotosyntetyzujących glonów jednokomórkowych akumulujących oleje, w reakcjach do przodu i do tyłu oraz charakterystyka ich funkcji w edycji grup acylowych fosfatydylocholiny". Tematyka prac obejmować będzie określanie specyficzności substratowej enzymów kodowanych przez geny okrzemka Phaeodactylum tricornutum potencjalnie kodujące acylotransferazy lizolipidów oraz badanie wpływu nadekspresji LPCAT z tego okrzemka na akumulację VLC-PUFA w roślinach transgenicznych.

Typ konkursu NCN: Projekt międzynarodowy – NZ
Termin składania ofert: 25 lipca 2022, 15:00
Forma składania ofert: osobiście
Warunki zatrudnienia:

Czas trwania kontraktu: 17 miesięcy
Umowa o pracę 100%
Data rozpoczęcia pracy: 1 listopada 2022

Dodatkowe informacje:

Aplikacja powinna zawierać:
- życiorys uwzględniający dotychczasowe osiągnięcia naukowe
- list motywacyjny z uzasadnieniem
- dyplom uzyskania stopnia doktora (potwierdzona kserokopia) lub zaświadczenie o nadaniu stopnia doktora