Zbiórka potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy na MWB - inicjatywa studentów UG

Studentki i studenci z Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają do włączenia się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które przydadzą się Ukraińcom z Ukrainy, znajdującym się w trudnej i niesprawiedliwej sytuacji.

Nasz Wydział również bierze udział w międzyuniwersyteckiej zbiórce PomagaMY #StudenciDlaUkrainy. Na parterze budynku Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed przy ul. Abrahama 58 umieszczone zostały specjalnie oznaczone kartony, w których będzie można umieszczać przekazane rzeczy. Wsparcie będzie można przekazywać również w innych budynkach Uniwersytetu Gdańskiego oraz m. in. przy wejściu Collegium Biomedicum przy ul. Dębinki 1. Przedmioty oraz żywność przekazane zostaną instytucjom samorządowym i publicznym, które rozdysponują je potrzebującym.

Lista potrzebnych rzeczy:

• jedzenie z długim terminem ważności
  • środki do higieny dla dzieci i matek
  • opatrunki
  • jednorazowe rękawiczki
  • środki do dezynfekcji

Szanowni Państwo jeśli to możliwe prosimy o przynoszenie rzeczy w zbiorczych opakowaniach co ułatwi transport zebranych rzeczy.

Studenci dla Ukrainy - Pomagamy
aktualne zbiórki i aktualnie potrzebne rzeczy

#StudenciDlaUkrainy
#СтудентиДляУкраїни