11-12.09.2021 - Piknik KLIMAT DLA NAUKI z udziałem MWB UG i GUMed

11-12.09.2021 - Piknik KLIMAT DLA NAUKI

w okolicach gdyńskiej muszli koncertowej
(Plac Grunwaldzki – między Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym).

Zapraszamy serdecznie na Piknik KLIMAT DLA NAUKI, gdzie w ramach namiotu, MWB UG i GUMed będzie miało aż 5 stoisk prezentujących różne zagadnienia związane z fluorescencją, mikroskopią, wirusami, sinicami i ochroną środowiska. Będzie dużo świetnych zabaw dla dzieci!

Piknik odbędzie się w weekend 11-12 września 2021r., w godzinach od 12.00 – 18.00.

Podczas wydarzenia będziecie mogli przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty naukowe, wziąć udział w konkursach i warsztatach, spotkać się z naukowcami oraz z osobami zaangażowanymi w ochronę naszej lokalnej przyrody.

Poznasz mieszkańców naszego Bałtyku, tych większych i tych ledwo widocznych gołym okiem, dowiesz się co rośnie i mieszka na wydmach i dlaczego nie należy po nich chodzić, weźmiesz udział w konkursach (tak! będą drobne nagrody), pooglądasz morze z satelity i zawitasz w krainie Biotechnolandii.

Czy są dobre sinice? Co to są stworzywa morskie? Jak się bada organizmy morskie i procesy? Czym zajmuje się oceanografia? Jak chronimy cenne obszary? …. Na te pytania znajdziesz odpowiedzi podczas naszego wydarzenia w Gdyni.

POZNAJ, ABY ZROZUMIEĆ I CHRONIĆ!

Dla najmłodszych eko-eksperymenty, konkursy, zawody oraz spektakle w muszli koncertowej przygotowane przez Miejski Dom Kultury w Rumi:

• Sobota, godz. 15.00 „Dyzio w krainie wyobraźni”
  • Niedziela, godz. 15.00 „Adamis ma gościa”

Książkę o „Morświnie z czerwonego wiaderka” dla maluchów przeczyta autorka Pani Monika Kuropatnicka-Marciniak w sobotę o godz. 13.30.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął  Pan Prezydenta Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek.

Piknik jest finansowany z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Edukacji. Realizatorem jest Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, a partnerem merytorycznym Uniwersytet Gdański.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Data publikacji: czwartek, 9. Wrzesień 2021 - 11:26; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 10. Wrzesień 2021 - 11:53; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega