Trwa nabór zgłoszeń do 21. edycji Programu stypendialnego L’Oreal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Zapraszamy do naboru zgłoszeń online do 21. edycji Programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki potrwa do 11 maja 2021 roku. Od lat polskie naukowczynie prowadzące badania z otrzymują możliwość prezentacji i promocji swoich osiągnięć naukowych oraz roczne stypendium. Organizator i partnerzy programu wraz z jury ponownie poszukują badaczek, które chcą zaprezentować prowadzone przez siebie badania oraz przedstawić plany ich rozwoju. Program jest skierowany do kobiet zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym etapie prac badawczych, które aktywnie działają w zakresie szeroko pojętych nauk o życiu.

- Program L’Oreal UNESCO Dla Kobiet i Nauki pomaga i wspiera kobiety-badaczki na różnych etapach ich karier: przygotowywania pracy magisterskiej, rozprawy doktorskiej czy ubiegania się o stopień doktora habilitowanego. Przyznawanie stypendiów jest jednym ze sposobów wspierania kobiet pragnących rozwijać karierę naukową. Co bardzo istotne, stypendia mogą być przeznaczone na dowolny cel: opłacenie wyjazdu na staż naukowy, zakup książek lub niezbędnych materiałów naukowych ale także na opłacenie opieki nad dzieckiem/dziećmi. To stypendystki decydują jak wykorzystają otrzymane środki – mówi prof. dr hab. Ewa Łojkowska z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, przewodnicząca jury polskiej edycji Programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.

Więcej na stronie UG

loreal-unesco

Data publikacji: środa, 21. Kwiecień 2021 - 13:04; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 21. Kwiecień 2021 - 13:06; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega