fbpx Po raz kolejny uzyskaliśmy decyzję o przyznaniu patentu na wynalazek dla MWB | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Po raz kolejny uzyskaliśmy decyzję o przyznaniu patentu na wynalazek dla MWB

Pat Bio

Znów mamy niezmierną przyjemność poinformować, iż otrzymaliśmy kolejną decyzję o przyznaniu patentu na wynalazek: Biopreparaty do ochrony roślin przed zakażeniem bakteryjnym.

Badania nad nim prowadzone były w ramach grantu LIDER VI pt. " Wykorzystywanie synergistycznego działania bakteriofagów litycznych i bakterii antagonistycznych w biologicznej ochronie ziemniaka (Solanum Tuberosum L.) przed bakteriami pektynoloitycznymi z rodzaju Pectobacterium spp. i Dickeya spp."

Kierownikiem zespołu pracującym nad patentem jest dr hab. Robert Czajkowski, prof. UG, a wykonawcami dr Dorota M. Krzyżanowska, mgr Tomasz Maciąg, Dr hab. Sylwia Jafra, prof. UG

Czekamy na patent.

Zespołowi serdecznie gratulujemy!