Nagroda Nauczyciela Roku dla dr hab. Sylwii Jafry prof. UG oraz wyróżnienie dla dr hab. Patrycji Koszałki

Mamy ogromną przyjemność pochwalić się, iż wśród laureatów Nagrody Nauczyciela Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza za rok 2020
nagrodę uzyskała nasza dr hab. Sylwia Jafra, prof. UG kierowniczka Zakładu Mikrobiologii Roślin MWB UG i GUMed!

Jafra

Równocześnie wśród Laureatów Nagrody Nauczyciela Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza za rok  2021
wyróżnienie otrzymała dr hab. Patrycja Koszałka adiunkt w Zakładzie Biologii Komórki i Immunologii MWB UG i GUMed!

Obu Paniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Nagrody „Nauczyciel Roku” imienia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza tzw. Mrongowiusze przyznawane są za nieprzeciętne osiągnięcia dydaktyczne nauczycielom akademickim UG, cieszącym się szczególną estymą wśród studentów. O nagrody występują wydziałowe samorządy studenckie, a wnioski rozpatruje powołana specjalnie Komisja Konkursowa złożona ze studentów i nauczycieli akademickich. Patronem nagrody jest Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855), wybitny gdański pedagog i uczony, zasłużony dla zachowania polskości Pomorza. -

Statuetki odbierali laureaci tegoroczni i z roku ubiegłego, ponieważ z powodu pandemii uroczystość wręczenia nagród za 2020 r. nie odbyła się. Dotychczas wręczenie nagród odbywało się tradycyjnie, 20 marca każdego roku, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UG z okazji Święta Uniwersytetu Gdańskiego. Tym razem jednak, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, forma wręczenia musiała zostać zmieniona. Wydarzenie miało charakter kameralny, odbywało się przy udziale laureatów, bez publiczności.

Więcej o wydarzeniu na stronie UG, gdzie można również obejrzeć zdjęcia z danego wydarzenia.

Zapraszamy również do obejrzenia wystąpienia okolicznościowego Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dra hab. Piotra Stepnowskiego oraz relacji z uroczystości wręczenia pracownikom Medali 50-lecia UG, a także Nagród „Nauczyciel Roku” im. K. C. Mrongowiusza i Nagród naukowych Rektora UG im. Prof. K. Taylora za 2020 i 2021 rok.

Od 20:20 minuty filmu możemy obejrzeć wręczenie nagród "Nauczyciel Roku" im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza za rok 2020 jak i za rok 2021. Na filmie możemy obejrzeć laureatkę nagrody naszą wspaniałą dr hab. Sylwia Jafra, prof. UG.

Data publikacji: piątek, 19. Marzec 2021 - 11:53; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 19. Marzec 2021 - 12:02; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega