Święto Uniwersytetu Gdańskiego - wręczenie medali dla pracowników MWB UG i GUMed

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia okolicznościowego Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dra hab. Piotra Stepnowskiego oraz relacji z uroczystości wręczenia pracownikom Medali 50-lecia UG, a także Nagród „Nauczyciel Roku” im. K. C. Mrongowiusza i Nagród naukowych Rektora UG im. Prof. K. Taylora za 2020 i 2021 rok.

W tym roku, z powodu ograniczeń związanych z pandemią, nie mogliśmy celebrować wspólnie Święta Uniwersytetu Gdańskiego. 20 marca 2021 roku mija 51 rocznica powołania Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak wcześniej, przy zachowaniu środków ostrożności, Rektor prof. Piotr Stepnowski podzielonym grupom zasłużonych pracowników Uniwersytetu wręczył medale 50-lecia, a laureatom nagród naukowych im. prof. Karola Taylora i dydaktycznych im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza wręczył statuetki.

Uniwersytet Gdański przygotował dla Państwa film z tych małych uroczystości tak, abyśmy chociaż w taki sposób mogli wspólnie cieszyć się kolejna rocznicą. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Zapraszamy do obejrzenia wręczenia Medali 50-lecia UG dla wyróżnionych pracowników MWB prowadzone przez Panią Dziekan dr hab. Ewelinę Król, prof. UG oraz JM Rektor prof. dra hab. Piotra Stepnowskiego

Medale uzyskali:

• prof. dr hab. Wiesfaw Makarewicz
  • prof. dr hab. Jacek Bigda
  • prof. dr hab. Igor Konieczny
  • prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk
  • prof. dr hab. Bogusław Szewczyk
  • prof. dr hab. Krzysztof Liberek
  • prof. dr hab. Jarosław Marszalek
  • prof. dr hab. Bogdan Banecki
  • mgr Ewa Brzana
  • Krystyna Borucka

Serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie, chcielibyśmy przypomnieć, iż prof. dr hab. Ewa Łojkowska otrzymała od JM Rektora UG medal 50-lecia w grudniu 2020 w podziękowaniu za pracę w Radzie Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej o wydarzeniu na stronie UG, gdzie można również obejrzeć zdjęcia z danego wydarzenia.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 19. Marzec 2021 - 10:55; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 2. Kwiecień 2021 - 13:45; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega