Konkurs o Stypendium Magistranckie w Zakładzie Biochemii Roślin

w Zakładzie Biochemii Roślin

Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii
Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Konkurs o STYPENDIUM MAGISTERSKIE finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu OPUS13, 2017/25/B/NZ3/00721 „Rola acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfatydyloetanoloamina (LPEAT) w regulacji wzrostu roślin.”

Oczekiwania wobec kandydata/ki są następujące:

1. Jest studentem studiów magisterskich na Wydziale Biotechnologii UG i GUMed.
2. Posiada doświadczenie w pracy z lipidami roślinnymi i doświadczenie w hodowli Arabidopsis.
3. Dobra znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie
4. Samodzielność, motywacja oraz odpowiedzialność

Ocena wniosków kandydatów/kandydatek odbędzie się zgodnie z par. 14 Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki (Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki), obowiązującym dla konkursów ogłoszonych po 15 grudnia 2016 r.

Opis zadań

Stypendysta dołączy do zespołu kierowanego przez prof. dr hab. Antoniego Banasia, realizującego projekt pt. „Rola acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfatydyloetanoloamina (LPEAT) w regulacji wzrostu roślin”. Tematyka prac realizowanych przez stypendystę/stypendystkę dotyczyć będzie „Roli acylotransferaz fosfolipid:diacyloglicerol (PDAT) w rozwoju rośliny modelowej Arabidopsis thaliana”.

Warunki zatrudnienia:

Czas trwania kontraktu: 7 miesięcy

Kwota stypendium: 2000 zł/miesiąc

Termin składania ofert: do 16 grudnia 2020

Data rozpoczęcia pracy: 1 styczeń 2021

Aplikacja powinna zawierać:

• życiorys uwzględniający dotychczasowe doświadczenia w badaniach laboratoryjnych
  • list motywacyjny
  • zaświadczenie z Dziekanatu o statusie studenta studiów magisterskich MWB UG i GUMed.

Prosimy o przesłanie lub dostarczenie osobiście kompletnych wniosków na adres: Międzyuczelniany Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk, Katedra Biotechnologii, pok. 106, z dopiskiem „Magistrant-OPUS13-Zakład Biochemii Roślin”

Stypendystę/stypendystkę wyłoni komisja powołana przez Rektora UG.

Zwycięski kandydat/kandydatka dołączą do grupy badawczej prof. dr hab. Antoniego Banasia,  zajmującej się badaniami dotyczącymi biochemii i biotechnologii lipidów roślinnych.

Informacje o grupie badawczej: https://biotech.ug.edu.pl/dzialalnosc_naukowa/zespoly_badawcze/pracownia_biochemii_roslin

Nie przyjmujemy ofert zgłaszanych drogą elektroniczną. Prosimy o umieszczenie klauzuli "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych przy procesie rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz.Ust. nr 133 poz. 883)"

Data publikacji: piątek, 4. Grudzień 2020 - 10:23; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 4. Grudzień 2020 - 10:23; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega