Wyniki konkursów Opus 15 i Preludium 15.

Narodowe Centrum Nauki po raz kolejny rozstrzygnęło swoje najważniejsze konkursy:

OPUS i PRELUDIUM.

Nasi pracownicy zostali laureatami konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Na finansowanie projektów badawczych w ramach badań podstawowych przyznano naukowcom niemal 400 mln zł. W rozstrzygniętych konkursach do NCN wpłynęło łącznie 2970 wniosków, spośród których finansowanie otrzymało 618 przedsięwzięć.

.

W konkursie OPUS 15 Centrum przyznało finansowanie

dla prof. dr hab. Michała Obuchowskiego,

który zgłosił projekt pt.: „Społecznie interakcje Bacillus subtilis oraz Dickeya solani”.

Wniosek został złożony w ramach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,

Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego

i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach konkursu PRELUDIUM 15 dla osób nieposiadających stopnia doktora, Centrum przyznało finansowanie dla mgr Aleksandra Urban z Zakładu Biologii Komórki  MWB UG i Gumed z projektem pt. „Mutant typu gain-of-function białka C2 układu dopełniacza jako suplement terapii anty-CD20 w mysim modelu chłoniaka".

Data publikacji: poniedziałek, 19. Listopad 2018 - 13:05; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. Listopad 2018 - 13:42; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska