Nagrody Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przyznane pracownikom MWB

15 grudnia 2015 roku przyznano Nagrody Rektora za zespołowe osiągnięcia naukowe. Wyróżnieni zostali pracownicy oraz doktoranci MWB UG i GUMed:

Nagroda Rektora GUMed za osiągnięcia naukowe zespołowe I stopnia:

1. Prof. dr hab. Tomasz Bączek, mgr inż. Mariusz Belka, dr hab. Alina Plenis, dr hab. Jarosław Sławiński, mgr Weronika Hewelt-Belka, prof. dr hab. Jacek Namieśnik, prof. dr hab. Agata Kot-Wasik, dr Joanna Nakonieczna, dr Jarosław Szulfer – za badania nad nowatorskimi metodami oceny leków i substancji endogennych.

2. Dr hab. Krzysztof Hinc, dr Adam Iwanicki, prof. dr hab. Michał Obuchowski, mgr Alekssandro Nergi, mgr Wojciech Potocki, mgr Anna Grela, mgr Tomasz Łęga, lek. wet. Grażyna Peszyńska-Sularz, mgr Rachele Isticato, dr Ezio Ricca – za badania nad przetrwalnikami jako nośnikiem antygenów w szczepieniach ochronnych.

3. Prof. dr hab. Mirosława Krauze-Baranowska, dr Rafał Hałasa, mgr Barbara Król-Kogus, dr inż. Daniel Głód, dr Magdalena Majdan, mgr Weronika Wróblewska, dr hab. Adam Matkowski, dr hab. Izabela Fecka, mgr Marta Kula, dr Anna Kawiak, prof. dr hab. Irena Matławska, dr Agnieszka Orzeł – za badania nad aktywnymi biologicznie matrycami pochodzenia roślinnego z użyciem nowoczesnych narzędzi chromatograficznych.

4. Prof. dr hab. Maria Łuczkiewicz, dr Adam Kokotkiewicz, dr Piotr Migas, dr Zbigniew Jaremicz, mgr Mariusz Kisiel, dr hab Aleksandra Królicka, dr inż. Paweł Sowiński, dr inż. Daniel Głód, prof. dr hab. Adam Buciński - za badania biotechnologiczne i fitochemiczne aktywnych biologicznie metabolitów pochodzenia roślinnego.

Nagroda Rektora GUMed za osiągnięcia naukowe zespołowe II stopnia:

1. Mgr Dominika Czaplińskamgr Łukasz Turczykdr Alicja Grudowskamgr Magdalena Mieszkowskadr Andrea D. Lipińskaprof. dr hab. Andrzej C. Składanowskidr hab. Anna J. Żaczek, Hanna M. Romańska, dr Rafał Sądej – za badania nad mechanizmem oddziaływania receptora FGFR2 na kinazę RSK2 w stymulacji migracji komórek epitelialnych raka piersi.

2. Dr Agnieszka Maciejewska, mgr Joanna Jakubowska, prof. dr hab. Krzysztof Bielawski, prof. dr hab. Ryszard Pawłowski – za badania nad nowymi metodami biologii molekularnej w genetyce sądowej.

Data publikacji: czwartek, 7. Styczeń 2016 - 11:57; osoba wprowadzająca: Katarzyna Maczyszyn Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Styczeń 2016 - 16:51; osoba wprowadzająca: Anna Gwizdek-Wiśniewska