Relacja z XVII Letniej Szkoły Biotechnologii

W dniach 16–20 września 2024 roku w hotelu Szarlota koło Kościerzyny odbyła się XVII Letnia Szkoła Biotechnologii (BSS). Tegorocznym tematem przewodnim była immunologia. W wydarzeniu uczestniczyło 11 wybitnych wykładowców z Polski oraz z zagranicznych uczelni, takich jak University of Oxford, University of Liverpool oraz Leiden University Medical Center. Letnia Szkoła zgromadziła ponad 70 studentów i doktorantów, w tym przedstawicieli Gdańskiego i Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, obok uczestników z naszego Wydziału.

Oprócz bogatego programu wykładów, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grze terenowej i spływie kajakowym, które sprzyjały integracji oraz aktywnemu wypoczynkowi. Wieczorami odbywały się ogniska, grille, a także impreza tematyczna, której motywem przewodnim była immunologia. Letnia Szkoła Biotechnologii okazała się doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów naukowych oraz do spędzenia czasu w przyjaznej, twórczej atmosferze.

Dziękujemy bardzo organizatorom oraz uczestnikom! Do zobaczenia za rok!

Data publikacji: wtorek, 24. Wrzesień 2024 - 08:12; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 24. Wrzesień 2024 - 08:16; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega