I Nagroda Polskiego Towarzystwa Badań nad Wirusami Mikroorganizmów dla mgr Marcina Borowicza

Podczas III Sympozjum Bakteriofagowego, które odbyło się w Gdańsku w dniach 5 – 7 września 2024,

mgr Marcin Borowicz, doktorant w Zakładzie Badań Związków Biologicznie Czynnych naszego Wydziału

otrzymał I Nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań nad Wirusami Mikroorganizmów za najlepsze wystąpienie ustne.

.

Serdecznie Gratulujemy!

Marcin Borowicz zaprezentował wykład pod tytułem: Tailocyny jako czynnik konkurencji wśród patogenów roślin z rodziny Pectobacteriaceae.

Przedstawione badania były finansowane w ramach projektu NCN SONATA BIS 10: Przyjaciele czy wrogowie? Rola profagów w adaptacji środowiskowej i wirulencji bakterii pektynolitycznych: Dickeya spp. i Pectobacterium spp. in vitro i in planta 2020/38/E/NZ9/00007 kierowanego przez prof. dr hab. Roberta Czajkowskiego (ZBZBC MWB UG i GUMed).

Marcin Borowicz jest doktorantem w Międzyuczelnianej Szkole Doktorskiej Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie realizuje projekt doktorski pod kierunkiem prof. dr hab. Roberta Czajkowskiego (promotor) i dr hab. Doroty M. Krzyżanowskiej (promotor pomocniczy).

Sympozjum Bakteriofagowe (www.bakteriofagi.com) to cykliczna, coroczna konferencja naukowa organizowana przez Polskie Towarzystwo Badań nad Wirusami Mikroorganizmów. Jest jedynym tak dużym wydarzeniem w Polsce, które integruje środowisko badaczy zainteresowanych wirusami mikroorganizmów i ich gospodarzami.

.

Data publikacji: poniedziałek, 9. Wrzesień 2024 - 11:49; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Wrzesień 2024 - 12:01; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska