Finał Konkursu Wiedzy Biotechnologicznej „Podstawy Procesów Nowotworzenia"

20 marca 2024 r. na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed odbył się finał Konkursu Wiedzy Biotechnologicznej skierowanego do uczniów szkół średnich. Tegoroczny temat, „Podstawy Procesów Nowotworzenia”, przyciągnął uczestników z 16 szkół z województwa pomorskiego, którzy zmierzyli się z zaawansowanymi pytaniami z zakresu biologii molekularnej nowotworów. Uczniowie byli świetnie przygotowani i poradzili sobie z najtrudniejszymi zadaniami. W konkursie wyłoniono pięciu laureatów:

 

I miejsce
Piotr Petryński
z XX Liceum Ogólnokształcącego im Z. Herberta w Gdańsku

II miejsce
Kamil Karolczuk z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

III miejsce
Zuzanna Wódkowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie

IV miejsce ex aequo
Zbigniew Trusewicz z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni
i
Jakub Cybulski z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku

 

W rywalizacji drużynowej wygrało
V Liceum Ogólnokształcącego im Stefana Żeromskiego w Gdańsku

Reprezentowane przez: Jakuba Cybulskiego, Lenę Piękosz-Grabowską, Małgorzatę Szwagierczak, Ewę Kowalewską

zapewniając swojej szkole miejsce na warsztatach biotechnologicznych "Biotech Week”, które odbędą się we wrześniu 2024 roku.

 

 

Laureatom nagrody wręczyli dziekan MWB dr hab. Ewelina Król, prof. UG oraz prodziekan MWB dr hab. Mariusz Grinholc, prof. UG. Laureaci I, II i III miejsca otrzymali nagrody w postaci bonów prezentowych. Dodatkowo, wszyscy laureaci otrzymali bonus w postaci dodatkowych punktów uznawanych w rekrutacji na studia pierwszego stopnia na MWB.

Po konkursie uczestnicy mieli okazję zwiedzić wydział, wziąć udział w wykładzie dr Grzegorza Grabe na temat roli komórek przetrwałych w chorobach przewlekłych oraz porozmawiać ze studentami z koła naukowego Bio-Med przy przygotowanym przez nich stoisku naukowym.

Za organizację konkursu odpowiedzialny był komitet w składzie: dr Agnieszka Kłosowska, dr Alicja Chmielewska, dr Kamila Kitowska i dr Dominika Piasecka, przy wsparciu studentów z samorządu, koła Bio-Med i doktorantów wydziału.

Gratulacje dla wszystkich finalistów i laureatów oraz podziękowania dla nauczycieli za ich wsparcie i przygotowanie uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!

Zdjęcie

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 26. Marzec 2024 - 08:29; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 26. Marzec 2024 - 08:32; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega