Rekrutacji na wyjazdy na studia w ramach Programu Erasmus+

RUSZA REKRUTACJA NA WYJAZDY NA STUDIA ZA GRANICĄ
W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ W ROKU AKADEMICKIM 2024/2025

 

Rozpoczynamy nabór na studia za granicą w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2024/2025. Wyjazd będzie możliwy po pozytywnym wyniku rozmowy kwalifikacyjnej. Termin rozmowy kwalifikacyjnej z Wydziałową Komisją Erasmusa to 5 marca 2024 r. (wtorek).

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 28 lutego 2024 r. (środa). Prosimy o złożenie wszystkich wymaganych dokumentów w Dziekanacie MWB UG i GUMed. Chętni zobowiązani są terminowo dostarczyć następujące dokumenty aplikacyjne:

  • formularz zgłoszeniowy,
  • ewentualne załączniki (wymienione w formularzu zgłoszeniowym).

Student może wybrać trzy potencjalne miejsca wyjazdu (uczelnie partnerskie) spośród wszystkich, z którymi Wydział ma podpisane aktualne umowy w ramach Programu Erasmus+ i wpisać je do formularza jako pierwszy/ drugi/ trzeci wybór.

Wykaz umów biorących udział w najbliższej rekrutacji jest dostępny na stronie: https://ug.edu.pl/wspolpraca/wymiana-akademicka/erasmus-2021-2027-0 oraz w załączniku poniżej - plik PDF „MWB UG i GUMed- Wykaz umów Erasmus+ 2024-2025 z krajami programu”.

Proszę zwrócić uwagę, że w związku z uczestnictwem Uniwersytetu Gdańskiego w konsorcjum European University of the Seas - SEA EU, istnieje również możliwość  wyjazdów do uczelni partnerskich konsorcjum: University of Malta (UM, Malta), University of Cádiz (UCA, Spain), University of Western Brittany (UBO, France), University of Split (UNIST, Croatia), Christian-Albrechts-Universität zu Kiel (CAU, Germany). Jednostki te są ujęte w aktualnym wykazie umów  w tabeli w załączniku „MWB UG i GUMed- Wykaz umów Erasmus+ 2024-2025 z krajami programu”.
W załączonej tabeli (kolumna „poziom studiów”), zostały określone dostępne poziomy studiów
(1-licencjackie, 2-magisterskie, 3-doktoranckie) dla kandydatów na wyjazdy na studia do poszczególnych jednostkach zagranicznych.

Przed rozmową kwalifikacyjną student ma obowiązek zapoznania się z ofertą programową/dydaktyczną uczelni zagranicznych wybranych przez siebie i wpisanych w formularzu zgłoszeniowym.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin rekrutacji na wyjazdy na studia (SMS) są do pobrania poniżej.

Wyniki rozmów kwalifikacyjnych będą dostępne w Dziekanacie MWB nie później niż 6 marca 2024 r. (środa).

 

Dokumenty

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 8. luty 2024 - 09:30; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 23. luty 2024 - 11:14; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega