Rośliny, laboratoria i wirusy. Noc Biologów na MWB - relacja

Noc Biologów na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii, która odbyła się 12 stycznia 2024 roku, zainteresowała zarówno miłośników biologii, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło tłumy gości - od przedszkolaków po dorosłych. 

Studenci z koła naukowego Bio-Med i doktoranci MWB przygotowali mnóstwo interaktywnych stoisk z pokazami naukowymi, które pozwalały uczestnikom na bezpośrednie zaangażowanie się w eksperymenty.  Świecące bakterie, kolorowe sinice, mierzenie pH, pipetowanie, bubble tea, ciecz nienewtonowska - wszystko to robiło duże wrażenie na najmłodszych uczestnikach. 

Starsi mieli okazję spróbować swoich sił w wyzwaniu Escape Room, w kilku równolegle prowadzonych warsztatach laboratoryjnych, przy stanowiskach o nowotworach, zabójczych nanomaszynach oraz w grze "epigenetyczney puzzel" przygotowanej przez Międzynarodowe Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS). 

Noc Biologów stała się również miejscem, gdzie można było zobaczyć, jak nauka łączy się z kulturą. Nietypowa atrakcja, jaką był świat Barbie-biotechnolożki przyciągnęła miłośników różu, jednocześnie podkreślając rolę kobiet w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.

foto: Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 18. Styczeń 2024 - 08:15; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Styczeń 2024 - 08:17; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega