mgr Dominika Goik otrzymała nagrodę w konkursie „Włączam płeć do badań” 2023

Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu „Włączam płeć do badań”, o nagrodę za najlepiej ocenione prace magisterskie i doktorskie uwzględniające w badaniach perspektywę płci. Konkurs organizowany jest jako część projektu MINDtheGEPs w ramach finansowanego z funduszy UE programu Horyzont 2020.

Nagrodę za najwyżej ocenioną pracę magisterską z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych przyznano mgr Dominice Goik z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed za pracę Wpływ interwałowego treningu o wysokiej intensywności na nabłonek oraz system immunologiczny w trakcie ciąży - analiza proteomiczna przygotowaną pod kierunkiem dr hab. Pauliny Czaplewskiej, prof. UG.

W ramach realizowanego w Uniwersytecie Gdańskim projektu UE Horyzont 2020 Modifying Institutions by Developing Gender Equality Plans (MINDtheGEPs) kierowanego przez prof. dr hab. Ewę Łojkowską, podejmowanych jest wiele działań mających na celu realizację założeń polityki równości płci w naszej uczelni, określonych w Planie wdrażania polityki równości płci w Uniwersytecie Gdańskim - działania równościowe na lata 2022-2023.

Jednym z działań projektu jest przyznawanie dorocznych nagród za najwyżej ocenione prace magisterskie i rozprawy doktorskie uwzgledniające w obszarze badań perspektywę płci. We wrześniu 2023 roku ogłoszony został nabór kandydatek i kandydatów do drugiej edycji konkursu. O nagrodę mogły ubiegać się osoby, którym nadano tytuł magistra lub stopień doktora w Uniwersytecie Gdańskim w latach 2022-2023. Od tego roku przyznawane są cztery nagrody: za najwyżej ocenione prace magisterską i doktorską z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych oraz za najwyżej ocenione prace magisterską i doktorską z obszaru nauk humanistycznych i społecznych.

Więcej na stronie UG

Data publikacji: środa, 20. Grudzień 2023 - 11:15; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 20. Grudzień 2023 - 11:23; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega