MWB UG i GUMed gra dla WOŚP

Nowy Roku 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim styczeń i coroczna akcja „Uniwersytet Gdański gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.   

W 2023 roku na 31. licytacji WOŚP Uniwersytet przygotował 26 propozycji, dzięki którym udało się zebrać ponad 26,5 tysiąca złotych, które zostały przeznaczone na walkę z sepsą.

Nasz Wydział także zaangażował się w tegoroczną inicjatywę i wystawił do aukcji warsztaty „Biotechnologiczna Moc Bursztynu”, które przygotowywała dr n.med. inż. Dorota Pomorska oraz mgr Aleksandra Kwiek z Zakładu Laboratoriów Dydaktycznych.

Zwycięzcy aukcji, mieli unikatową możliwość uczestniczenia w pięcio-godzinnych, spersonalizowanych warsztatach poświęconych odkrywaniu biotechnologicznych właściwości „złota północy”.

Uczestnicy rozpoczęli spotkanie uroczystym wykładem wprowadzającym ich w świat legend, faktów i mitów o bursztynach.  Następnie, po pokonaniu serii integrujących zadań, byli gotowi, by wyruszyć na odkrywanie tajemnic bursztynu. W tym celu wcielili się w rolę naukowców i w profesjonalnym laboratorium biotechnologicznym zgłębiali tajemnice drzemiące w „kamieniu życia”. W kolejnym etapie, w laboratorium kosmetologicznym laboranci mogli sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce  i własnoręcznie przygotować bursztynowe eliksiry peelingujące. Spotkanie zakończył relaksujący, a zarazem fascynujący spacer po wystawie „Życie w lesie bursztynowym" przygotowanej w Muzeum Inkluzji w Bursztynie na Wydziale Biologii UG.

Gratulujemy uczestnikom zwycięstwa w licytacji oraz WIELKIEGO SERCA i zaangażowania dla WOŚP!

Warto tutaj wspomnieć, że poziom warsztatów był bardzo wysoki, ponieważ został dopasowany do możliwości uczestników - którzy, okazali się być studentami nauk eksperymentalnych (w tym m.in.,  Wydziału Farmaceutycznego, czy, co nas bardzo ucieszyło, studentami naszego Wydziału MWB), dlatego duże GRATULACJE dla Państwa za sam udział i ukończenie tak zaawansowanych warsztatów!

Zapraszamy do licytacji nowych Warsztatów „Poznaj świat Biotechnologii na MWB UG i GUMed” w ramach akcji UG gra dla WOŚP, które zostaną wystawionych na licytacji  już lada moment, tj. w styczniu 2024 roku.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z edycji 2023:

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 20. Grudzień 2023 - 07:34; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 20. Grudzień 2023 - 09:37; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega