Uniwersytecka Szlachetna Paczka

Święta to szczególny czas w roku, w którym warto pomagać innym, a w szczególności tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Pragniemy ogłosić, że w tym roku wszyscy Pracownicy, Doktoranci oraz Studenci będą mogli wspólnie wesprzeć rodzinę w potrzebie w ramach akcji Uniwersytecka Szlachetna Paczka organizowanej na MWB UG i GUMed.

W tym roku do 15 grudnia zbieramy dary takie jak:

• żywność
  • środki czystości
  • odzież
  • obuwie
  • wyposażenie mieszkania
  • oraz inne

Oznaczony pojemnik na dary znajduje się:

na parterze Instytutu Biotechnologii - Abrahama 58
w przedsionku Instytutu BMiOD GUMed - Dębinki 1

Zbieramy dary dla Pani Stefanii oraz jej Rodziny. Pani Stefania mieszka z synem. Kobieta zajmuje się domem, pan Jacek pracuje. Seniorka nie ma prawa do emerytury, ponieważ przez wiele lat pracowała na czarno. Opiekowała się też schorowanymi rodzicami i synem, który jako dziecko dużo chorował. Mąż pani Stefanii był alkoholikiem. Nie wypracował wystarczającej ilości lat, by mieć emeryturę, więc kobieta nie ma emerytury po mężu. Od kilku lat rodzina mieszka w nowym miejscu, w maleńkim mieszkaniu w parterowym budynku. Zostali przeniesieni ze względu na to, że poprzedni blok nadawał się do rozbiórki. Nie było w nim nawet bieżącej wody, seniorka musiała dźwigać wiadra z wodą. Obecnie pani Stefania ma duże problemy z kręgosłupem, często łapie infekcje przez co wydaje sporo pieniędzy na leki.

Dochód rodziny z pracy zarobkowej oraz zasiłku kobiety wynosi 3415 zł. Po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania oraz wykupieniu leków w kwocie 1787 zł na życie pozostaje im 814 zł na osobę.

Pani Stefania szczególnie potrzebuje Żywności i Środków Czystości.

Reszta potrzeb poniżej.

Plakat wydarzenia

Data publikacji: środa, 22. Listopad 2023 - 09:53; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 22. Listopad 2023 - 11:01; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega