Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla prof. dr hab. Krzysztofa Liberka

Mamy ogromną przyjemność, poinformować iż prof. dr hab. Krzysztof Liberek kierownik Zakładu Biochemii Białek otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest przyznawana za szczególne osiągnięcia i odkrycia naukowe, które przesuwają granice poznania i otwierają nowe perspektywy poznawcze, wnoszą wybitny wkład w postęp cywilizacyjny i kulturowy naszego kraju oraz zapewniają Polsce znaczące miejsce w podejmowaniu najbardziej ambitnych wyzwań współczesnego świata. Dana nagroda uznawana jest za najważniejsze wyróżnienie naukowe w naszym kraju, potocznie zwana jest polskim Noblem.

prof. dr hab. Krzysztof Liberek otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2023 w obszarze nauk o życiu i o Ziemi za wykazanie roli białek opiekuńczych w odzyskiwaniu białek z agregatów i zwijaniu ich do aktywnej formy. Więcej o nagrodzie dla Profesora.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w dn. 6 grudnia br. i będzie transmitowana on-line.

Więcej o Nagrodzie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej można przeczytać na stronie FNP.

Informacja na stronie UG

Fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska, Archiwum FNP

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 7. Listopad 2023 - 09:20; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Listopad 2023 - 11:09; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega