prof. dr hab. Igor Konieczny w Radzie Doskonałości Naukowej

Pięciu naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego zasiądzie w Radzie Doskonałości Naukowej w kadencji 2024–2027.

.

Wśród wybranych kandydatów znalazł się przedstawiciel Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego:

prof. dr hab. Igor Konieczny w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych (biotechnologia);

Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym, tym bardziej, że w głosowaniu brali udział doktorzy habilitowani i profesorowie z całej Polski. UG ponad dwukrotnie zwiększył swoją reprezentację w tym gremium, co pokazuje, że nasi naukowcy cieszą się renomą i zaufaniem w środowisku – powiedział Prorektor ds. Badań Naukowych prof. dr hab. Wiesław Laskowski.

Rada Doskonałości Naukowej działa na rzecz zapewnienia rozwoju kadry naukowej zgodnie z najwyższymi standardami jakości działalności naukowej wymaganymi do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.

Do głównych zadań Rady Doskonałości Naukowej należy przeprowadzanie postępowań w sprawie nadania tytułu profesora oraz wykonywanie części czynności w postępowaniach habilitacyjnych współdziałając z podmiotami habilitującymi (w tym z UG).

Pełna lista osób wybranych do Rady na nową kadencję jest dostępna na stronie RDN

Data publikacji: wtorek, 10. Październik 2023 - 10:11; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: wtorek, 10. Październik 2023 - 11:02; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska