Inauguracja Roku Akademickiego 2023-2024

4 października odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii 2023/2024.

.

Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Polski przez Zespół Pieśni i Tańca UG „Jantar”.

Następnie głos zabrała Dziekan Wydziału, dr hab. Ewelina Król, prof. UG,

która przywitała zgromadzonych gości i zaprosiła na mównicę Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju UG prof. Sylwię Mrozowską.

– Nie mamy żadnych wątpliwości, że członkowie senatów UG i ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku, którzy w czerwcu 1993 r. podjęli jednogłośną decyzję o utworzeniu Wydziału, są pewni, że była to decyzja najlepsza z możliwych, choć na tamte czasy odważna i ryzykowna. W ciągu 30 lat działalności Wydziału uwagę zwraca nie tylko jakość naukowa i dydaktyczna, ale też wysoka kultura dbałości o to, by nazwiska i prace naukowe wybitnych twórców z tej jednostki  były znane wszystkim studentom i absolwentom oraz tym, dla których ważny jest rozwój polskiej biotechnologii – powiedziała prof. Sylwia Mrozowska.

Następnie przemówił Rektor GUMed prof. dr hab. Marcin Gruchała, który w swoim wystąpieniu zwrócił się także do studentów:

– Biotechnologia to dziedzina rozwojowa, istotna i przyszłościowa. Wybraliście więc Państwo bardzo, bardzo dobrze, zarówno miejsce studiów, jak i wydział. Oby wiedza i umiejętności, jakie możecie tu zdobyć, na nowoczesnym wydziale z bezcenną, rozpoznawalną na arenie międzynarodowej kadrą dydaktyczną, przełożyła się na kolejne sukcesy. Pokładamy w Was ogromne nadzieje – powiedział.

W dalszej części uroczystości przemówienie wygłosiła Dziekan Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed prof. Ewelina Król.

– Nowy rok akademicki to nie tylko kolejny rozdział w naszym życiu akademickim, to również czas refleksji nad naszymi celami, marzeniami i aspiracjami. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i licznych projektów badawczych. Cieszy mnie, że nasze dokonania nie ograniczają się jedynie do uzyskiwania wysokich not w rankingach i statystykach. Każdego dnia nasza znakomita kadra naukowa, doktoranci i studenci odnoszą indywidualne sukcesy, z których możemy być dumni. Razem jako wspólnota akademicka jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Drodzy naukowcy, studenci, doktoranci, zgromadzeni goście, z entuzjazmem i nadzieją witam Was na inauguracji roku akademickiego Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed. Niech to będzie rok pełen inspiracji, odkryć i nowych osiągnięć.

W tym roku wykład inauguracyjny pt. Mikrośrodowisko nowotworu na celowniku – od wykrycia celu do znalezienia nowej terapii wygłosiła prof. dr hab. Bożena Kamińska-Kaczmarek z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z uroczystości.

Data publikacji: poniedziałek, 9. Październik 2023 - 09:57; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: wtorek, 10. Październik 2023 - 09:58; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska