Konkurs na stanowisko doktoranta

KONKURS NA STANOWISKO DOKTORANTA

Nazwa stanowiska: doktorant (PhD-student)

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki: Uniwersytet Gdański, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Miasto: Gdańsk

Link do strony www jednostki: https://en.biotech.ug.edu.pl/research/research_groups/laboratory_evolutionary_biochemistry

Wymagania:

-tytuł magistra w dziedzinie biotechnologii lub biologii molekularnej

-znajomość angielskiego w mowie i piśmie

-znajomość technik oczyszczania białek, znajomość technik z zakresu biologii molekularnej.

-dociekliwość i chęć rozwiazywania naukowych problemów, kreatywność i umiejętność myślenia analitycznego.

Opis zadań:

Praca w ramach projektu OPUS 21 UMO-2021/41/B/NZ8/02835   pt. ,,Pochodzenie aktywności dezagregacji amyloidów w rodzinie białek pomocniczych J z podwójna baryłka beta''

1. Prowadzenie badań biochemicznych, biofizycznych i strukturalnych nad mechanizmem autoinhibicji białek J z klasy B.

2. Uczestnictwo w planowaniu badan i analizie danych.

3. Uczestnictwo w pisaniu manuskryptów.

4. Nadzór nad młodszymi naukowcami biorącymi udział w projekcie ( magistrantami, licencjatami ).

5. Aktywny udział w seminariach grupy badawczej, seminariach wydziałowych i konferencjach.

Typ konkursu NCN: OPUS

Grupa nauk : NZ8

Termin składania ofert * (format: 2023-09-22 23:59)

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Okres umowy : Zatrudnienie nastąpi na podstawie umowy stypendialnej, na okres 27 miesięcy

Stypendium wypłacane będzie zgodnie z Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych NCN w Projektach Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki oraz zgodnie z zasadami określonymi w przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce).

Rozstrzygnięcia konkursu: Kandydaci spełniający warunki wstępne będą zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Proces rekrutacyjny zostanie przeprowadzony zgodnie z „Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych NCN w Projektach Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki”, określonym uchwałą Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r. (https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf)

Stypendystę wyłoni Komisja Stypendialna (powołana przez Rektora UG)

Data rozpoczęcia pracy: październik 2023

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty:

• CV kandydata oraz krótki list motywacyjny z danymi kontaktowymi w języku angielskim;
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów lub zaświadczenie potwierdzające obecny status Studenta wraz ze średnią uzyskanych ocen;
  • Dane kontaktowe do dwóch referentów mogących przesłać listy rekomendacyjne (od Promotora i/lub Opiekuna bezpośrednio współpracujących z Kandydatem(-tką));

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”

Oferty prosimy składać elektronicznie na adres: bartlomiej.tomiczek@ug.edu.pl, podając w tytule wiadomości „OPUS 21 doktorant”.

Ewentualne pytania proszę kierować do:

dr inż. Bartłomiej Tomiczek

telefon: +48 58 523 63 26

e-mail: bartlomiej.tomiczek@ug.edu.pl

Data publikacji: wtorek, 12. Wrzesień 2023 - 09:13; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Wrzesień 2023 - 09:18; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska