Rekrutacja na stanowisko specjalista/referent w Zakładzie Biologii Strukturalnej

Rekrutacja na stanowisko

specjalista/referent (stanowisko pomocnicze)

w ramach projektu SONATA BIS 12 Narodowego Centrum Nauki pt.: "Strukturalna organizacja ludzkiego mitochondrialnego replisomu"

w Zakładzie Biologii Strukturalnej
na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed

Link do strony www jednostki:

Wymagania:

1. tytuł zawodowy magistra w dziedzinie biotechnologii, chemii, bioinformatyki, biologii lub kierunków pokrewnych,
2. praktyczna znajomość technik laboratoryjnych i/lub obliczeniowych stosowanych w biochemii białek, biologii molekularnej lub biologii strukturalnej. Doświadczenie w oczyszczaniu i analizie funkcjonalnej enzymów zaangażowanych w replikację oraz naprawę mitochondrialnego DNA u ludzi będzie dodatkowym atutem. Dodatkowym atutem będzie doświadczanie w przygotowywaniu próbek do badań strukturalnych z wykorzystaniem techniki cryo-EM.
3. dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
4. dociekliwość i chęć rozwiązywania naukowych problemów, kreatywność i umiejętność myślenia analitycznego,

Osoba zatrudniona na stanowisku Specjalista w ramach projektu SONATA BIS 12 będzie odpowiedzialna za oczyszczanie enzymów zaangażowanych w replikację DNA, ich charakterystykę biofizyczną i biochemiczną oraz przygotowywanie próbek do badań strukturalnych (krystalografia, cryo-EM). Do obowiązków Pracownika należeć będzie również:

• projektowanie, przeprowadzanie i dokumentowanie eksperymentów pozwalających na określenie struktury i funkcji ludzkiego replisomu mitochondrialnego,
  • analiza i interpretacja uzyskanych wyników oraz ich przygotowywanie w formie raportów i prezentacji,
  • uczestnictwo w pisaniu manuskryptów,
  • nadzór nad młodszymi naukowcami biorącymi udział w projekcie,
  • aktywny udział w seminariach grupy badawczej, seminariach wydziałowych i konferencjach naukowych oraz szkoleniach,

Oferujemy:

• Umowa o pracę na pełen etat. Początkowo na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do 60 miesięcy,
  • Wynagrodzenie miesięczne brutto-brutto ok. 8300 zł. Ostateczne miesięczne wynagrodzenie brutto będzie wyliczane indywidualnie podczas procesu zatrudnienia, z uwzględnieniem stażu pracy,
  • Stanowisko w 100% skoncentrowane na badaniach naukowych (bez zobowiązań dydaktycznych),
  • Możliwość rozwoju naukowego oraz pracę w młodym, dynamicznie rozwijającym się zespole,
  • Udział w międzynarodowych szkoleniach, stażach i konferencjach,

Termin składania aplikacji upływa 28 lipca 2023 r.
Termin rozpoczęcia pracy to 2 października 2023 r. lub jak najszybciej po tej dacie.

Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

1. CV w języku angielskim uwzględniające wyżej wymienione oczekiwania (doświadczenie, dotychczasowe osiągnięcia naukowe, w tym publikacje, nagrody i wyróżnienia, uczestnictwo w konferencjach i stażach, itp.),
2. Dane kontaktowe do osoby, która może przygotować list referencyjny
3. Kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich

Oferty prosimy składać elektronicznie na adres: michal.szymanski@ug.edu.pl podając w tytule wiadomości „SONATA BIS12 Specjalista”.

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”

Tylko wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim. Informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną. Kandydata wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczył kierownik projektu. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do możliwości nie rozstrzygnięcia konkursu.

Ewentualne pytania proszę kierować do:

dr hab. Michał R. Szymański, prof. UG
e-mail: michal.szymanski@ug.edu.pl

Data publikacji: czwartek, 13. Lipiec 2023 - 12:14; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 13. Lipiec 2023 - 12:23; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega