VIVA DYDAKTYKA - kolejny rok doskonalenia nauczania na UG z naszym udziałem

W dniu 21 czerwca 2023 r. pracownicy dydaktyczni z Zakładu Laboratoriów Dydaktycznych MWB UG i GUMed, dr Alicja Chmielewska, dr Dorota Pomorska oraz dr Wioletta Żmudzińska wzięły udział w Święcie Dydaktycznym „VIVA DYDAKTYKA” zorganizowanym przez Centrum Dydaktyki i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkanie rozpoczął uroczysty wykład prof. dr hab. Marleny Lembicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pt. „Dydaktyka w procesie poszukiwań”. Następnie Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia UG dr. hab. Arnoldem Kłonczyńskim, prof. UG wraz Dyrektorką CDDiT dr Ewą Szymczak oraz pracownikami CDDiT wręczyli dyplomy absolwentom szkolenia tutorskiego I i II stopnia, w tym z naszego wydziału dla dr n. med. inż. Doroty Pomorskiej.

Wydarzenie miało na celu zintegrowanie środowiska wokół zagadnień związanych z dydaktyką akademicką i bardzo ciekawym punktem programu okazało się 12 straganów poświęconych innowacyjnym narzędziom dydaktycznym. To właśnie tutaj można było spotkać dr Alicję Chmielewską prezentującą plakat pt. "Metoda Jigsaw Puzzle w pracy grupowej studentów biotechnologii". W spotkaniu uczestniczyła także Koordynatorka Tutorów MWB dr Wioletta Żmudzińska.

Konferencję uświetnił panel dyskusyjny „Rutyna versus zaskoczenie: dlaczego się szkolimy i co wnosimy tym faktem w kulturę uniwersytetu?” poprowadzony przez dr Beata Karpińską-Musiał, Zastępcę Dyrektora CDDiT UG, a zakończyła debata z cyklu Idee Edukacji Akademickiej pt. „Dlaczego, po co i dla kogo uniwersytet?”, którą poprowadzi dr Jarosław Jendza z CDDIT UG.

Organizatorom zależało, by „całość wydarzenia miała charakter radosnego, nieformalnego forum służącego wzajemnej inspiracji” i  ten cel z sukcesem udało się osiągnąć. Nasze dydaktyczki, zainspirowane spotkaniem, już jesienią tego roku planują organizację wydarzenia na MWB UG i GUMed, podczas którego podzielą się swoimi doświadczeniami i poznanymi praktykami z pracownikami i doktorantami naszego wydziału.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 3. Lipiec 2023 - 09:11; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: poniedziałek, 3. Lipiec 2023 - 09:18; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega