Nowy Grant: Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki

Dr Alicja Chmielewska i dr Dorota Pomorska

z Zakładu Laboratoriów Dydaktycznych
Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed

otrzymały grant od Ministerstwa Edukacji i Nauki na popularyzację nauki!

Międzywydziałowy projekt „Pomorska Akademia Młodego Odkrywcy” złożony przez

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii, Wydział Biologii, Wydział Chemii

oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego

otrzymał dofinansowanie 300 000 zł w programie  „Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki”.

Kierownikiem grantu jest Prodziekan ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju Wydziału Chemicznego dr hab. Artur Giełdoń, prof. UG.

Program wspiera promocję nauki i osiągnięć naukowych, czyli przed nami szereg zadań mających na celu promowanie tradycji społeczności akademickiej,  pracy naukowców oraz badań naukowych. Zaplanowano szereg atrakcji, które będą ukazywały przydatności wiedzy naukowej w codziennym życiu. Przed nami m.in. warsztaty, wystawy, pokazy filmowe, wykłady popularnonaukowe, gry, debaty i mnóstwo innych atrakcji.

Na MWB UG i GUMed  w planach m.in.:

- Tydzień warsztatów laboratoryjnych dla szkół średnich „Biotech Week”

- Konkurs Wiedzy Biotechnologicznej dla szkół ponadpodstawowych

- Praktyki Laboratoryjne „Młodzi Pasjonaci Biotechnologii”

- "Młody Biotechnolog" warsztaty dydaktyczne dedykowane uczniom klas 6-8 szkół podstawowych

A to tylko część z zaplanowanych wydarzeń!

Przed nami  dwa lata pełne atrakcji!

Bądźcie z nami!

...

Data publikacji: środa, 28. Czerwiec 2023 - 14:36; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: środa, 16. Sierpień 2023 - 08:18; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega