Stypendium doktoranckie w Zakładzie Onkologii Translacyjnej

Poszukuję kandydata na stanowisko

DOKTORANT

Do projektu: „Rola architektury otoczki jądrowej w niestabilności genomowej, mechano-adaptacji i rozprzestrzenianiu się komórki nowotworowej”, więcej o projekcie

DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDZIE NALEŻAŁO:

• Realizacja indywidualnego projektu badawczego w Zakładzie Onkologii Translacyjnej Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • Projektowanie i przeprowadzanie eksperymentów pozwalających na określenie wpływu architektury otoczki jądrowej na zdolność komórki nowotworowej do rozprzestrzeniania się i tworzenia przerzutów.
  • Dokonywanie analizy otrzymanych rezultatów z uwzględnieniem obliczeń statystycznych, interpretację uzyskanych wyników oraz ich przygotowywanie w formie prezentacji na seminaria, komunikatów naukowych na konferencje oraz publikacji naukowych.
  • Współpraca z zagranicznymi partnerami projektu.

OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:

• Stopnia magistra w dziedzinie biotechnologii, biologii, bioinżynierii lub podobnego.
  • Mile widziane doświadczenie w zakresie podstawowych metod biologii molekularnej (Western blot, izolacja RNA/DNA, RNAi, metody transfekcji, izolacji komórek), hodowli tkankowych ssaczych (hodowle 2D i 3D), technik immunobarwienia, mikroskopii fluorescencyjnej.
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (preferowany poziom B2-C2).
  • Motywacja do pracy naukowej, zaangażowanie w realizację zaplanowanych zadań, kreatywność w rozwiązywaniu problemów, samodzielność, umiejętność pracy w zespole.

WARUNKI ZATRUDNIENIA:

• Stypendium Międzyuczelnianej Szkoły Doktorskiej Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

ZASADY APLIKOWANIA:

• Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji (CV wraz z listem motywacyjnym oraz danymi kontaktowymi do osoby mogącej udzielić opinii np. promotora pracy magisterskiej) na adres e-mail: paulina.nastaly@gumed.edu.pl.
  • Termin nadsyłania aplikacji to 31 sierpnia 2023 r.

Data publikacji: piątek, 16. Czerwiec 2023 - 12:24; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 16. Czerwiec 2023 - 12:28; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega