Uroczystości 30-lecia MWB UG i GUMed

Ten rok jest dla nas bardzo wyjątkowy.

30 lat temu, w roku 1993 powstał Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów, studentów, wszystkich absolwentów oraz sympatyków MWB na uroczyste obchody i wspólne świętowanie

30-lecia Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed

Data: 12 czerwca 2023
Godzina: 12:00
Lokalizacja: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Instytutu Biotechnologii przy ul. Antoniego Abrahama 58 w Gdańsku

To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania się, podzielenia się wspomnieniami oraz celebrowania trzydziestoletniej historii naszej renomowanej Instytucji. Program obejmować będzie przemówienia Władz Uczelni i Wydziału oraz zaproszonych Gości. Po części oficjalnej, uczestnicy uroczystości zostaną zaproszeni na lunch, który odbędzie się w holu Instytutu Biotechnologii oraz na obejrzenie wystawy i zwiedzanie budynku MWB.

Bardzo się cieszymy na wspólne świętowanie i spędzenie niezapomnianego dnia w gronie pasjonatów biotechnologii.

Program

Dane wydarzenie połączone będzie z Konferencją Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich w dniu 12-13 czerwca 2023 roku.

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (MWB UG i GUMed) powstał w roku 1993 na mocy decyzji Senatów Uniwersytetu Gdańskiego (UG) i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Inicjatorami powstania Wydziału byli prof. Karol Taylor, prof. Anna Podhajska, prof. Maciej Żylicz, prof. Wiesław Makarewicz i prof. Wacław Szybalski. Do dzisiaj Wydział jest unikatową w skali kraju jednostką tworzoną przez dwa uniwersytety. Stwarza to interdyscyplinarny charakter prowadzonych badań i dydaktyki łączących zagadnienia biomedyczne, bio-molekularne i ich zastosowania w biotechnologii dla zdrowia i poprawy jakości życia.

Data publikacji: poniedziałek, 5. Czerwiec 2023 - 11:28; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: poniedziałek, 12. Czerwiec 2023 - 08:28; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega