Europejski Kongres Wirusologiczny w Gdańsku

8th European Congress of Virology (ECV) to największy w Europie zjazd wirusologiczny , w którym uczestniczą europejscy naukowcy pracujący w rożnych dziedzinach wirusologii. Kongres odbywa się co 3 lata, poprzedni, w 2019 r.  odbył się  w Rotterdamie, a w 2016 r. w Hamburgu. W tym roku po raz pierwszy kongres odbył  się w Polsce. To oczywiście wielkie wyróżnienie  dla Gdańska. 

Europejskie Towarzystwo Wirusologiczne powierzyło prof. dr hab. Krystynie Bieńkowskiej-Szewczyk z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG -GUMed przewodniczenie i organizację zjazdu w 2022 r., ale ze względu na trwającą jeszcze wtedy pandemię,  termin został przesunięty na rok 2023. Współgospodarzem Kongresu był  prof. Thomas Mettenleiter, prezydent sieci instytutów badawczych Friedricha Loefflera (FLI) w Niemczech i ekspert WHO.  

Kongres odbył  w Filharmonii Bałtyckiej w dn. 4-7 maja 2023 r. Pełna informacja o kongresie jest prezentowana na stronie internetowej : https://www.eusv-congress.eu 

Było to pierwsze tak szerokie spotkanie wirusologów europejskich po okresie pandemii. W kongresie wzięło udział wielu wybitnych naukowców, m. in. prof. Ralf Baltenschlager (Univ. of Heidelberg),  prof. Marion Koopmans (Erasmus Univ. of  Rotterdam), prof. Albert Osterhaus (Hannover), prof. Chiara Zurzolo (Pasteur University, Paris), prof. Volker Thiel (University of Bern).  

 

Więcej na stronie UG.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 16. Maj 2023 - 09:31; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Maj 2023 - 09:32; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega