Prestiżowy grant EMBO Solidarity dla dr Daryny Sokolovej z Zakładu Badań Związków Biologicznie Czynnych.

Jest nam bardzo miło poinformować, że dr Daryna Sokolova asystent z Zakładu Badania Związków Biologicznie Czynnych MWB otrzymała EMBO Solidarity Grant!

Dany grant to stypendium w ramach projektu "Curing plant pathogenic Soft Rot Pectobacteriaceae bacteria from prophage infections". Projekt Dr Sokolovej jest częścią projektu NCN Sonata Bis 10 "Przyjaciele czy wrogowie? Rola profagów w adaptacji środowiskowej i wirulencji bakterii pektynolitycznych: Dickeya spp i Pectobacterium spp. in vitro i in planta", którego kierownikiem jest dr hab. Roberta Czajkowskiego, prof. UG z Zakładu Badania Związków Biologicznie. Dr Sokolova będzie brać udział w badaniach naukowych jako naukowiec po doktoracie (postdoc).

EMBO Solidarity Grants to specjalny konkurs dla naukowców z Ukrainy – uchodźców wojennych na realizacje badań naukowych w jednym z krajów Europy: Chorwacji, Czech, Estonii, Grecji, Węgier, Włoch, Litwy, Luksemburga, Polski, Słowenii i Turcji. Konkurs ten został ogłoszony przez EMBO w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainę i toczącą się tam wojnę. Beneficjent otrzymuje środki na roczne wynagrodzenie (36 000 Euro). Środki te pozwalają włączyć naukowca z Ukrainy w badania realizowane przez wybraną grupę badawczą w instytucjach naukowych jednego z wymienionych wyżej krajów.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 6. Kwiecień 2023 - 10:00; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 6. Kwiecień 2023 - 10:30; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega