Konkurs na stanowisko Doktorant w Zakładzie Biologii Molekularnej Wirusów

Zakład Biologii Molekularnej Wirusów
Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

w ramach projektu NCN OPUS 21, UMO-2021/41/B/NZ6/02888 „Uniwersalna szczepionka przeciwko wariantom wirusa SARS-CoV-2 oparta na konserwowanych epitopach białka kolca - badanie skuteczności działania szczepionki in vitro oraz in vivo”

poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko:

Doktorant

Oczekiwania wobec Kandydatów:

1. Tytuł magistra biologii, biotechnologii, biochemii, biologii molekularnej, chemii lub z dziedziny pokrewnej lub studenci ostatniego roku studiów magisterskich na ww. kierunkach pod warunkiem obrony pracy magisterskiej do końca lipca 2023 roku.
  2. Doświadczenie w zakresie technik stosowanych w biologii molekularnej, biochemii i immunologii (dodatkowymi atutami będzie doświadczenie w produkcji rekombinowanych białek oraz w pracy z liniami komórkowymi).
  3. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  4. Umiejętność publicznej prezentacji swoich osiągnięć.
  5. Zdolność do samodzielnego planowania i wykonywania doświadczeń.
  6. Umiejętność pracy w zespole.
  7. Duża motywacja i zainteresowanie pracą naukową w obszarze projektowania szczepionek, biologii wirusów oraz immunologii.

Opis zadań:

Tematyka pracy obejmować będzie badania nad uniwersalną szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 opartą na chimerycznych cząstkach wirusopodobnych (VLPs). Głównym zadaniem Doktoranta będzie zaprojektowanie i przygotowanie antygenów do szczepień myszy, analiza odpowiedzi immunologicznej, w tym ocena właściwości neutralizujących wzbudzonych przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Oferujemy:

1. Rozpoczęcie kształcenia w Szkole Doktorskiej MWB UG-GUMed.
  2. Umowę o stypendium 5000 zł brutto (ok. 3700 zł netto) miesięcznie.
  3. Możliwość rozwoju naukowego oraz wsparcie Zespołu.
  4. Udział w konferencjach międzynarodowych, warsztatach i szkoleniach.
  5. Współpracę z bardzo dobrymi ośrodkami naukowymi w Polsce i w Europie.

Termin składania ofert: 01.06.2023
Forma składania ofert: pocztą elektroniczną na adres: katarzyna.grzyb@ug.edu.pl z tematem wiadomości – DOKTORANT-NCN
Data rozpoczęcia pracy: jak najszybciej po dokonaniu formalności

Aplikacja powinna zawierać (format PDF):

• Curriculum Vitae (CV) zawierające opis doświadczenia naukowego (publikacje, certyfikaty, dyplomy, nagrody, staże, kursy itp.)
  • List motywacyjny wykazujący zainteresowanie Kandydata tematyką związaną ze szczepionkami.
  • Kontakt do poprzednich pracodawców lub opiekunów naukowych (miejsce pracy, telefon, e-mail)
  • Podpisane przez Kandydata oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”.

Dodatkowe informacje:

• Osoby zainteresowane, które nie uzyskały jeszcze tytułu magistra a planują obronę pracy magisterskiej w 2023 roku proszone są o kontakt z kierownikiem projektu dr Katarzyną Grzyb (katarzyna.grzyb@ug.edu.pl).
  • Stypendystę wyłoni Komisja Konkursowa powołana przez Rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Zasady zatrudnienia określa Uchwała Rady NCN nr 95/2020 z dnia 14 września 2020 r.
  • W trakcie postępowania konkursowego wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
  • Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do możliwości nierozstrzygnięcia konkursu.
  • Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
  • W razie pytań prosimy o kontakt e-mail z dr Katarzyną Grzyb (katarzyna.grzyb@ug.edu.pl)

Data publikacji: poniedziałek, 13. Marzec 2023 - 12:53; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 22. Marzec 2023 - 08:56; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega