Profesor wizytujący na MWB: George'a diCenzo z Queen's University z Kanady

NagrodaW terminie 04-18 marca 2023 mamy przyjemność gościć na naszym Wydziale dr George'a diCenzo z Wydziału Biologii Queen's University z Kanady.

Dr diCenzo przygotował autorski, praktyczny kurs z bioinformatyki oraz genomiki porównawczej dla doktorantów z naszego Wydziału, a także bierze czynny udział w badaniach prowadzonych przez zespół Pani prof. dr hab. Ewy Łojkowskiej. Zainteresowania naukowe dr diCenzo koncentrują się wokół genomiki, ścieżek metabolicznych oraz ich regulacji u symbiotycznych bakterii z gatunku Sinorhizobium meliloti. Ostatnie prace badawcze dr diCenzo dotyczą również efektywnego podejścia do biodegradacji plastików.

Poniżej strony grupy badawczej dr diCenzo:

Finansowanie na przyjazd dr George diCenzo uzyskaliśmy w III edycji konkursu „Profesorowie wizytujący UG” w ramach programu Inicjatywa Doskonałości „Uczelnia Badawcza w Uniwersytecie Gdańskim”.

Data publikacji: wtorek, 7. Marzec 2023 - 10:52; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Marzec 2023 - 11:49; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega