Światowy Dzień Nerek na UG – zaproszenie do udziału we flash mobie

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników UG do udziału we flash mobie organizowanym z okazji Światowego Dnia Nerek. Spotkajmy się wspólnie we wtorek 7 marca o godzinie 13:15 na terenie naszego kampusu, przy napisie ‘I LOVE UG’. Ustawimy się do zdjęcia wspólnie tworząc widoczny z lotu ptaka kształt nerki, co zostanie sfotografowane przy pomocy drona. Nasza akcja to element promocyjny kampanii edukacyjnej.

Logo

Nie może Cię zabraknąć! Przyjdź i wesprzyj nasze działania na rzecz podniesienia świadomości znaczenia nerek oraz promocji badań profilaktycznych.

Czy wiesz, że:

• Od 8 do 10% osób dorosłych ma jakąś formę uszkodzenia nerek.
  • Każdego roku miliony ludzi umierają przedwcześnie z powodu powikłań związanych z przewlekłą chorobą nerek (PChN).
  • Większość osób nie odczuwa żadnych objawów PChN aż do momentu, gdy choroba jest zaawansowana. Człowiek może stracić nawet do 90% funkcji nerek i nie odczuwać żadnych objawów.
  • Cukrzyca i nadciśnienie, które są częstymi problemami zdrowotnymi, to czynniki ryzyka rozwinięcia PChN.

Plakat Wydarzenia

Załącznik Rozmiar
World Kidney Day na UG 191.6 KB

Data publikacji: wtorek, 7. Marzec 2023 - 09:01; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Marzec 2023 - 09:05; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega