Koło Naukowe BIO-MED laureatami konkursu „Mistrzowie współpracy Fahrenheita”

W zwycięskich projektach pierwszej edycji konkursu „Mistrzowie współpracy Fahrenheita”, które poznaliśmy podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników, na drugim miejscu uplasował się projekt “ProBe’r” pomysłu Koła Naukowego BIO-MED Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz Koła Studentów Biotechnologii z Politechniki Gdańskiej.

To koncepcja opracowania nowoczesnego napoju bezalkoholowego na bazie piwa zawierającego żywe, probiotyczne kultury bakterii mlekowych. Pod względem atrakcyjności projektu zdobył on najwięcej punktów. Kapituła doceniła go za innowacyjność, realność zarówno w aspekcie harmonogramu, jak i budżetu oraz prostudenckie podejście. Jest to projekt badawczy, w którym grupa stanie przed realnym zagadnieniem naukowym.

Nagroda

Laureaci otrzymali nagrody finansowe rektorów Uczelni Fahrenheita, przeznaczone na realizację projektów. Było o co walczyć – pula nagród wyniosła aż 22 tys. zł.

Serdecznie gratulujemy! 

W konkursie skierowanym do studentek, studentów, doktorantek i doktorantów działających w kołach naukowych Uczelni Fahrenheita uczestniczyły 154 osoby, które zgłosiły 18 projektów, w sześciu kategoriach konkursowych oraz czterech dziedzinach naukowych.

Więcej na stronie UG

Nagroda

fot. Paweł Sudara

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 4. Styczeń 2023 - 10:08; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 4. Styczeń 2023 - 10:11; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega